Канада знайомилася з історією й традиціями кримських татар

Канада знайомилася з історією й традиціями кримських татар
©ТСН
19.07.2018
Оцініть статтю: 
(329 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У канадській провінції Онтаріо за підтримки місцевого уряду організація The Smart Kids Universe провела масштабну виставку сучасного кримськотатарського мистецтва.

Відвідувачі ознайомилися з традиціями, звичаями, одягом, мистецтвами, ремеслами і, звичайно ж, з кухнею корінного народу Криму. Крім експонатів, гостям продемонстрували відеофільми, зняті порталом Krimeantatars.club, артисти з Криму і США виконували кримськотатарські народні пісні. Побачили відвідувачі і прийоми «Куреш» — національної спортивної боротьби кримських татар, особливості якої в показових поєдинках продемонстрували члени спортивного клубу «Челендж».

Гості виставки мали можливість взяти участь у крафт-класах, де отримали уявлення про національний кримськотатарський візерунок «орнек», а також вчилися виготовляти головні убори — феси (правда, поки що з паперу), не пропустили й нагоди одягтися в національні традиційні шати кримських татар. Оцінили відвідувачі і страви кримськотатарської кухні.

Як розповіла кореспондентам Qirimtatarlar організатор виставки Сусанна Джемілєва, така виставка організована і проведена в Канаді вперше, і для цього постаралися зібрати роботи найвідоміших майстрів і діячів прикладного мистецтва.

Спеціальним гостем виставки був кримський боксер Артур Зіятдінов, який приїхав для цього з Монреаля:

— Не так багато людей у ​​всьому світі знає про кримських татар, — сказав Артур, коментуючи подію. — І мені б, звичайно, хотілося, щоб все більше і більше людей дізнавалося про нас. У нас дуже гарна культура, у нас своя історія.

Виставку відвідали і представники парламенту Канади, зокрема депутат Борис Вжесневський, який заявив, що кримськотатарська громада Канади «може легко загубитися» на її теренах без регулярних заходів і зустрічей:

— Громада кримськотатарська — вони можуть дуже легко загубитися в цьому великому морі людей тут, в Канаді. І потрібно, щоб громада мала можливість зустрічатися [і спілкуватися] між собою, плекати свою культуру, свою історію, вчити дітей…

Виставка виконала і благодійне завдання — були зібрані кошти для підопічних кримської громадської ініціативи «Бизим балалар».

Повідомляється, що в планах організаторів ще кілька подібних заходів, які будуть проведені в Канаді.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.