Казахстанці не поспішають довіряти садака терміналам

Казахстанці з небажанням користуються терміналами для садака
18.02.2018
Оцініть статтю: 
(477 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кілька років тому в мечетях Казахстану почали встановлювати термінали для пожертвувань (садақа), проте поки вони там не прижилися.

Наскільки активно  й охоче казахстанці користуються електронними терміналами для пожертвувань у мечетях, розповіли кореспонденту Kazislam в Духовному управлінні мусульман Казахстану.

За словами прес-секретаря управління Агабека Конарбайули, термінали для пожертвувань пілотний проект були впроваджені в Астані та Алмати, а також в центральних обласних мечетях країни.

— На сьогодні можна відзначити два моменти з цього питання. По-перше, є технічні недоліки цих терміналів. Зокрема, вони не приймають копійки, невчасно може вийти квитанція про оплату і ще низка проблем. По-друге, прихожани мечеті не завжди хочуть показувати свої пожертви чи отримувати квитанції через термінали, — зазначив Агабек Конарбайули Сидиков.

Він також додав, що за пожертвами, які надійшли через термінал, стежить комісія з кількох членів, яка готує документацію і проводить розрахунки.

— В цілому, казахстанці поки неохоче користуються цими терміналами. Для їх впровадження в усіх мечетях необхідно ще кілька років. На сьогодні вони встановлені не у всіх мечетях, в деяких місцях є технічні проблеми, які необхідно вирішити. Чи перейдемо ми повністю на цю технологію чи ні — покаже час. У цьому питанні важлива думка народу, — резюмував Агабек Конарбайули.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.