Макрон оголосив ультиматум Французькій раді мусульманської віри

Макрон оголосив ультиматум Французькій раді мусульманської віри
Макрон оголосив ультиматум Французькій раді мусульманської віри
20.11.2020
Оцініть статтю: 
(28 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент Франції Еммануель Макрон у середу, 18 листопада 2020 року, поставив Французькій раді мусульманської віри (CFCM) 15-денний ультиматум з вимогою прийняти "Хартію республіканських цінностей"  як частину широкої боротьби з "радикальним ісламом", в якій буде  зазначено, що іслам є релігією, а не політичним рухом, а також передбачено заборону "втручання іноземців" у мусульманські групи.

Як повідомляє ВВС, французьский президент  пішов на це після трьох ісламістських атак у Франції трохи більше ніж за місяць.

Це не перша заява Макрона, який продовжує рішуче відстоювати французький секуляризм після  атак - в тому числі декапітацію (обезголовлення)  вчителя, який під час дискусії в класі минулого місяця демонстрував учням карікатури на пророка Мухаммеда.

Пізно в середу президент та його міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманін (Gérald Darmanin) провели в Єлисейському палаці зустріч з вісьмома керівниками CFCM.

"Два принципи будуть вписані чорним по білому [в хартію]: відмова від політичного ісламу та будь-яке втручання з боку іноземних держав", - заявило одне джерело газеті Le Parisien після зустрічі.

Представники CFCM також погодились створити Національну раду імамів. Орган, як повідомляється, видаватиме імамам офіційну акредитацію, яка може бути відкликана у разі порушення етичного кодексу.

Президент Макрон також оголосив про нові заходи боротьби з тим, що він назвав "ісламістським сепаратизмом" у Франції.

Ці заходи включають широкомасштабний законопроект, який спрямований на запобігання радикалізації. Його було оприлюднено у середу, а обговорення його урядом Франції відбудеться  9 грудня 2020 року.

Цей законопроєкт включає такі заходи, як обмеження домашнього навчання та більш жорсткі покарання для тих, хто залякує державних службовців з релігійних мотивів. 

Також, згідно із цим законом, кожна дитина отримає ідентифікаційний номер, який використовуватиметься для забезпечення контролю відвідування дитиною школи. Батькам, які порушують закон, може загрожувати до шести місяців ув'язнення, а також великі штрафи.

Законопроект, який вперше потрапив на очі інформаційному агентству AFP, також вважає за правопорушення поширення особистої інформації людини таким чином, що дозволяє іншим знаходити її й завдавати шкоди. 

"Ми повинні врятувати своїх дітей від лап ісламістів", - сказав міністр внутрішніх справ Дарманін у середу в коментарі для газети "Le Figaro". 

Як нагадує ВВС, на початку цього року президент Макрон назвав іслам релігією, що "переживає кризу", і захищав право журналів публікувати карикатури із зображенням пророка Мухаммеда. Подібні зображення широко розцінюються як табу в ісламі і вважаються дуже образливими для мусульман.

Після цих коментарів французький лідер став  одіозною фігурою в кількох мусульманських країнах,  також в деяких країнах ісламського світу лунали заклики до бойкоту французької продукції.

У Франції державний секуляризм (laïcité) є центральним для національної ідентичності країни. Свобода вираження поглядів у школах та інших громадських місцях є частиною цього, і обмеження її для захисту почуттів певної релігії розглядається як підрив національної єдності.

При цьому ВВС зазначає, що у Франції живе найбільше мусульманське населення Західної Європи.

Як раніше повідомляв сайт, 2 жовтня 2020р. президент Франції Еммануель Макрон назвав іслам релігією, яка «перебуває в глибокій кризі по всьому світу» - навіть в тих країнах, де переважає мусульманська більшість . Причини цього, на думку президента Франції, криються в «напруженості між фундаменталізмом і політичними проєктами, які призводять до дуже сильної радикалізації».

Говорячи конкретно про Францію, Макрон заявив про існування «паралельного суспільства» - радикальних мусульман, які живуть поза нацією і її цінностями. Макрон вважає, що в цьому «паралельному суспільстві» зароджується сепаратизм і назвав це наслідком «геттоїзації».

За його словами, населення у Франції концентрується по районах на основі своєї національності. І туди, де влада «провалила молодь», за словами президента країни, «прийшли радикальні ісламісти». У зв'язку з цим Еммануель Макрон наголосив на необхідності нововведень в системі освіти.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.