Президент Франції: «Заборона мусульманської хустки в громадських місцях буде контрпродуктивною»

Макрон: «Мусульманські жінки повинні носити те, що вони хочуть»
23.04.2018
Оцініть статтю: 
(436 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент Франції Еммануель Макрон відкинув розширення заборони на мусульманський одяг у країні.

Як повідомляє видання Emirates Woman, в інтерв’ю на французькому телебаченні Макрон сказав, що, хоча він особисто не є поборником хіджабу, під час ухвалення рішення релігійна толерантність стала для нього ключовим аспектом.

— Я не дуже щасливий, що деякі жінки вважають за краще носити хустку, перебуваючи на людях, але до цього треба ставитися толерантно, — сказав він в інтерв’ю The Express. — Я поважаю жінок у вуалях, але хочу бути впевнений, що вони носять вуалі і хустки за особистим вибором.

Макрон також заявив, що його позиція стосується гендерної рівності.

— Ми залишаємося прихильниками принципів рівності (прав) між чоловіками і жінками. Але ми повинні зробити більше, щоб пояснити цю потребу в рівності і переконати людей в її важливості. Однак заборона мусульманської хустки в громадських місцях буде контрпродуктивною, — цитує слова Президента Франції видання The Express. — Французька держава є світською, але французьке суспільство таким не є, і жінкам-мусульманкам має бути дозволено носити те, що вони хочуть.

Франція була першою європейською країною, яка заборонила паранджу — закон набув чинності у квітні 2011 року. Одним із ініціаторів заборони став президент Франції Ніколя Саркозі. Її прихильники заявляли, що це нібито необхідно для захисту прав жінок. Критики закону, навпаки, вважали її утиском прав людини. Вони заявили, що глава держави, схваливши закон, пішов на поводі у правих заради підвищення власного рейтингу напередодні президентських виборів. Ухвалення закону викликало протести мусульманської громади Франції, яка нараховує понад 5 млн осіб.

Після набуття законом чинності будь-яка жінка, яка перебувала у публічних місцях в паранджі або нікабі, мала сплатити штраф на суму в €150. Для чоловіків, які змушують жінок носити паранджу проти їхнього бажання, передбачений штраф у розмірі €20 тис.

Бельгія, яка ухвалила таку заборону незабаром після Франції, вжила більш «крутих» заходів впливу — кожна затримана за носіння покривала, що закриває тіло й обличчя, могла опинитися у в’язниці на строк до семи днів, а сума штрафу при цьому дорівнювала €1378.

У 2017 році Вищий суд Європейського союзу ухвалив, що роботодавці мають право забороняти «видиме носіння будь-якого політичного, філософського або релігійного знаку», зокрема хіджабу.

Раніше у квітні цього року Макрон приймав спадкового принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана за приватною вечерею в Луврі в Парижі.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.