Малайзія розвіює побоювання мусульман щодо халяльності вакцин Covid-19

©ВВС
©ВВС
14.12.2020
Оцініть статтю: 
(125 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Мусульмани Малайзії висловлюють стурбованість щодо того, чи вакцину дозволено використовувати мусульманам.

Питання про «халяльність» вакцин постало тоді, коли була оприлюднена інформація про укладення угод з виробниками на їх поставку.

Найбільші сумніви мусульман пов'язані з тим, що виробником однієї з закуплених вакцин є Китай, тому й виникло питання щодо її халяльного статусу.

Спеціальний комітет Музакара Національної ради у справах ісламу Малайзії (The Special Muzakarah Committee of the National Council) зібрався 3 грудня 2020 року, щоб обговорити, чи можна вводити вакцину мусульманам.

Міністр у справах релігій Зулкіфлі Мохамад аль-Бакрі заявив минулого тижня, що рішення буде оголошено після того, як воно буде погоджене з королем, який курує релігійні питання.

Тим часом муфтій Мохд Асрі Зайнула Абідін у своєму повідомленні в Facebook після відвідин засідання комітету Музакара минулого тижня сказав: «Навіть якщо є неприпустимий інгредієнт, процес хімічного перетворення зробить його чистим і халяльним»

Як повідомляє 10 грудня 2020 року кореспондент видання «The Straits Times» у Малайзії Хазлін Хассан, генеральний директор Міністерства охорони здоров'я Малайзії Нур Хішам Абдулла (Noor Hisham Abdullah), заявив, що проблема халяль не вплине на впровадження вакцини проти Covid-19.

«Довгоочікувана вакцина Covid-19 не повинна бути халяльною, щоб її можна було вводити в Малайзії. Було б краще, якби вона отримала халяльну сертифікацію, але ми не реєструємо ліки на підставі халяльного статусу. Ми також реєструємо і нехаляльні ліки», — сказав д-р Нур Хішам.

Як повідомляє видання, станом на 9 грудня 2020 року, кількість підтверджених випадків захворювання склала 76 265 осіб, а кількість загиблих — 393 особи.

Також «The Straits Times» інформує, що малазійська фармацевтична компанія «Pharmaniaga» заявила про плани побудувати перше у світі підприємство з виробництва халяльних вакцин до 2022 року.

Малайзія підписала угоду з Pfizer у листопаді про постачання 12,8 мільйона доз вакцини Covid-19 для 20 відсотків населення, а також уклала договір з фондом «Covax», щоб охопити ще 10 відсотків населення.

Країна також має намір отримати вакцину з Китаю, що викликало у мусульман питання щодо її халяльного статусу.

Як зазначає «The Straits Times», у той час як багаті країни намагаються закупити обмежені запаси вакцин проти Covid-19 у широко відомих виробників, Китай виходить з пропозицією своїх вітчизняних вакцин для бідніших країн, проводячи свою вакцинну дипломатію на глобальному рівні. Але щедрість Китаю не є повністю альтруїстичною. Потерпаючи від критики у свій бік щодо політики подолання коронавірусу в Ухані, Китай вдався до стратегії, яка має безліч можливих переваг: усунення гніву і критики щодо дій на ранньому етапі пандемії, підвищення авторитету його біотехнологічних компаній, а також зміцнення і розширення впливу в Азії і поза її межами.

«The Straits Times» цитує старшого наукового співробітника Ради з міжнародних відносин (CFR) з питань глобальної охорони здоров'я Хуан Яньчжун (Huang Yanzhong).

«Немає сумнівів у тому, що Китай практикує дипломатію вакцин, намагаючись відновити свій заплямований імідж, — сказав Хуан Яньчжун. — Це також стало інструментом для збільшення глобального впливу Китаю і вирішення... геополітичних проблем».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.