У Ташкенті співробітники міліції почали поголовно зупиняти і допитувати всіх жінок, які одягають хустку «згідно з вимогами Ісламу». Їх попереджають, що на перший раз оштрафують у розмірі 700 тисяч сумів (250 доларів), вдруге — посадять у «мавпятник» на 15 діб, а в третій — дадуть 2 повноцінних роки в’язниці.
Як повідомляє «Сentral Asia», органи місцевого самоврядування у Ташкенті викликають на співбесіду жінок у мусульманському вбранні, попереджають їх про протизаконність носіння мусульманської хустки в громадських місцях і вимагають розписатися в документі, де говориться про існуючу в Узбекистані заборону покривати хусткою голову з релігійних міркувань.
У зв’язку з цим процитуємо інформацію «Вікіпедії»:
«… Уряди деяких країн заохочують і навіть зобов’язують жінок носити хіджаб, деякі забороняють. Хіджаб обов’язковий в Афганістані, Саудівській Аравії, Ірані та Ємені. Більше того — кримінальний кодекс Судану дозволяє карати і штрафувати всіх, хто «порушує суспільну мораль або носить непристойний одяг», проте не містить визначення «непристойний одяг».
А от Туреччина, Киргизія, Туркменія, Таджикистан, Казахстан, Азербайджан та Узбекистан, хоч і населені переважно мусульманами, забороняють носити хіджаб в державних установах, школах та університетах.
Нагадаємо, вперше демонстративна відмова від хіджабу відбулася в Єгипті (в країні з населенням, де сповідують переважно Іслам) в
У Туреччині кілька разів намагалися скасувати заборону на носіння хіджабу. Вперше це сталося в 1984 році в рамках політики «примирення з Ісламом», яку проводив прем’
15 березня 2004 р. Франція прийняла закон, що забороняє «символи або одяг, що очевидно демонструє релігійну приналежність» в освітніх установах.
У жовтні 2012 року в Ставропольському краї РФ розгорівся скандал через заборону носіння хіджабу в школах краю, розташованих у районах з більшістю мусульманського населення.
У 2012 році на сайті «H0chu» була опублікована відповідь Благочинного
— Храм — небо на землі, тому парафіяни повинні в ньому зосередитись на молитві, ні на що не відволікаючись. Жінка завжди повинна виглядати жіночною, але при цьому одяг має приховувати її від зайвих поглядів. У всі часи перевага надавалася довгій спідниці або сукні і головному убору… Треба пам’ятати, що довга спідниця і хустка тільки прикрашають жінку, підкреслюючи її основні якості — скромність і жіночність. Немає християнства там, де немає благоговіння. А храм — особливе місце присутності Божої, тому воно має виражатися як внутрішньо, так і зовні. Людина, яка вийде на багатолюдну вулицю у рваному одязі або голяка, буде червоніти від сорому перед людьми. Настільки ж важливо і перед Богом постати у гідному вигляді.
Не відрізняються від ісламських чи християнських і вимоги до зовнішнього вигляду жінки і у послідовників іудаїзму.
Як роз’яснюється на сайті Великої хоральної синагоги Петербурга, за єврейським законом, волосся заміжньої жінки повинно бути покритим:
— Це може бути хустка або
Таким чином, можна відзначити, що представники найбільших монотеїстичних релігій єдині в погляді на вимоги до зовнішнього вигляду віруючої жінки.
Більш того, як повідомляв «Islam News» цього року
Повертаючись до гонінь на жінок у мусульманському вбранні в Узбекистані, виникає питання — чи будуть репресії застосовуватися тільки до мусульманок, або ж покарання понесуть і християнки та юдейки, що покривають голову згідно з вимогами своєї релігії?