Папа Римський засудив угоди, що обмежують доступ мігрантів до Євросоюзу

Папа Римський засудив угоди, що обмежують доступ мігрантів до Євросоюзу
22.04.2016
Оцініть статтю: 
(483 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Вибачте закритість і байдужість наших суспільств, які бояться тих змін у житті і менталітеті, яких вимагає ваша присутність». Такими словами розпочав своє відеозвернення до біженців Папа Римський Франциск. Про це пише Vlasti.net 

Відеопослання понтифіка, поширене 19 квітня, є реакцією на угоди, що різко обмежують доступ мігрантів до Євросоюзу.

Через три дні після свого візиту на Лесбос, звідки він привіз у Рим дванадцять сирійських біженців, Папа висловив від імені всієї Європи жаль у зв’язку зі ставленням жителів Старого світу до мігрантів.

− Занадто часто ми не приймали вас! − сказав понтифік. − Вас сприймають як тягар, як проблему, як ціну, тоді як насправді − ви дар… Кожен з вас може стати тим мостом, який з’єднає розділені народи, який уможливить зустріч різних культур і релігій, який стане шляхом до відкриття усіма нами спільної людяності.

− Кожен з вас − біженців, що постукав у наші двері, − має образ Божий, − продовжив нащадок італійських мігрантів, які осіли в Аргентині. − Кожен з вас − це брат, з яким треба розділити хліб, житло, життя. Ваш досвід страждання нагадує нам, що ми − мандрівники і прочани на цій землі, яким Хтось виявив абсолютно незаслужену нами гостинність.

Приводом для виступу понтифіка стало 35-річчя єзуїтського Центру Асталлі, який надає допомогу біженцям. Це італійське відділення Єзуїтської служби допомоги біженцям (Jesuit Refugee Service, JRS) було засновано в 1980 році з ініціативи тодішнього генерала Товариства Ісуса іспанського священика Педро Аррупе (1907−1991). Центр отримав своє ім’я за назвою вулиці в Римі, де він розташований.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.