Порушуючи ст. 51 Женевської Конвенції Росія переслідує жителів окупованого Криму за відмову служити в армії РФ

Порушуючи ст. 51 Женевської Конвенції Росія переслідує жителів окупованого Криму за відмову служити в армії РФ
Порушуючи ст. 51 Женевської Конвенції Росія переслідує жителів окупованого Криму за відмову служити в армії РФ
17.08.2020
Оцініть статтю: 
(20 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

На кінець липня в незаконно анексованому Росією Криму в «судах» окупантів розглядаються 125 кримінальних справ за звинуваченням кримчан в ухиленні від служби в російській армії. За 113 справами вже винесено вироки — зокрема тільки за липень — 9, ще 12 справ — на стадії розгляду. 

Призов країною-окупантом населення окупованих територій є порушенням норм Міжнародного гуманітарного права, зокрема Конвенції (IV) про захист цивільного населення під час війни (Четверта Женевська Конвенція), у статті 51 якої зазначено: «Окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом,  — ред.) служити в її збройних чи допоміжних силах. Будь-який тиск або пропаганда на користь добровільного вступу на службу в армії [країни-окупанта] забороняється».

У моніторинговому огляді ситуації з правами людини в Криму, підготовленому Кримською правозахисною групою (КПГ) на підставі матеріалів, зібраних у липні 2020 року, у розділі 3 «Порушення норм Міжнародного гуманітарного права» в розділі «Призов осіб, які проживають на окупованій території, в армію країни-окупанта, а також пропаганда служби в армії» (див. стор.10 документа — ред.), зокрема, сказано таке:

«КПГ у липні зафіксувала 8 нових кримінальних проваджень щодо жителів Криму за ст. 328 КК РФ (Ухилення від служби в Збройних силах РФ) і 9 нових вироків, винесених за цією статтею, з них 4 — у «Ленінському районному суді Севастополя» («суддя» Анатолій Василенко), 3 — у «Центральному районному суді Сімферополя» («судді» Сергій Деменок і Віктор Можелянский), 1 — у «Нижньогірському районному суді» («суддя» Катерина Солодовник) і 1 — у «Першотравневому районному суді» («суддя» Анна Климова). Всього на кінець липня КПГ зафіксувала 125 кримінальних справ за ухилення від служби у ЗС РФ, які передані на розгляд до «судів» Криму. За 113 з них вже винесено вироки, ще 12 перебувають на стадії розгляду». 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.