Прем’єр-міністром Великої Британії може стати вихідець з Пакистану

Прем’єр-міністром Великої Британії може стати вихідець з Пакистану
Прем’єр-міністром Великої Британії може стати вихідець з Пакистану

48-річний глава Міністерства внутрішніх справ Великобританії Саджид Джавід, на думку букмекерів, може стати наступним британським прем’єр-міністром,

Як передає 24News, про це пише Financial Times.

Саджид Джавід народився 5 грудня 1969 року в Рочдейлі, в британському графстві Ланкашир, в родині вихідця з Пакистану Абдула Джавіда, який працював водієм автобусу. У сім’ї було п’ятеро синів, Саджид був середнім. Коли йому виповнилося чотири роки, його родина переїхала до Брістоля, де Абдул Джавід купив магазин жіночого одягу. Вся сім’я жила в двокімнатній квартирі над цим магазином: в одній з кімнат — троє старших братів Саджида, а в іншій — його батьки разом з ним і його молодшим братом.

У 14 років Саджид почав цікавитися фінансовими ринками — він взяв у банку кредит в 500 фунтів стерлінгів, щоб інвестувати в акції, та став постійним читачем Financial Times.

Саджид Джавід закінчив державну школу поблизу Брістоля, після чого навчався в Технічному коледжі Філтон та Ексетерському університеті, який закінчив у 1991 році. В університеті Джавід вивчав економіку і політику і став членом Консервативної партії.

Після закінчення навчання він почав працювати в Chase Manhattan Bank в Нью-Йорку, у віці 25 років Джавід обійняв посаду віце-президента цього банку.

У 1997 році він повернувся до Лондону. У 2000 став директором Deutsche Bank, в 2004-му — керуючим директором. На різних керівних посадах в Deutsche Bank Джавід працював до 2009 року. У момент відходу з банківської сфери в політику його зарплата становила 3 млн фунтів стерлінгів на рік

Джавід вперше був обраний депутатом Палати общин в травні 2010 року. У наступні кілька років він фігурував у низці публікацій як один із найперспективніших з уперше обраних депутатів-консерваторів. А в жовтні 2012 року The Daily Telegraph внесла Джавіда в свій список Топ-100 найвпливовіших фігур серед правих політиків — він зайняв 55 позицію. Його відзначали як члена ближнього кола на той момент міністра фінансів Джона Осборна, якому подобалися економічний тетчеризм Джавіда і мультикультурність, які він привніс в партію.

9 квітня 2014 року прем’єр-міністр Девід Кемерон вперше призначив Джавіда в Кабінету міністрів як державного секретаря з питань культури, засобів масової інформації та спорту і міністра з питань рівності. Таким чином він став першим британським депутатом пакистанського походження, який очолив урядовий департамент.

Джавід також обіймав посаду міністра підприємництва в другому кабінеті Кемерона.

Після відставки Кемерона в липні 2016 року у зв’язку з результатами референдуму щодо Brexit Саджид Джавід був призначений міністром у справах громад і місцевого самоврядування в кабінеті Терези Мей.

У 2017 році він зберіг цю посаду в другому кабінеті Мей.

Сам Джавід не підтримав Brexit, хоча і називає себе євроскептиком.

Незважаючи на взаємну неприязнь з Терезою Мей, зокрема пов’язану з амбіціями Джавіда обійняти прем’єрську посаду, в квітні 2018 року вона призначила його на більш відповідальну посаду глави МВС. Це сталося після того, як попередня глава відомства Ембер Радд подала у відставку на тлі скандалу навколо так званого покоління Windrush — мігрантів з країн Африки та з Карибських островів, яких після Другої світової війни запрошували до Великобританії, щоб компенсувати нестачу робочої сили. Скандал почався після того, як в пресі з’явилася інформація, що МВС встановлювало цільові показники депортації мігрантів, тому що, ймовірно, розглядало їх як нелегалів.

Мої батьки приїхали в цю велику країну з Пакистану в 60-ті роки, щоб допомогти побудувати її. Я впевнений, вони будуть дуже горді, що один з їх синів обійняв таку високу державну посаду — заявив тоді репортерам новообраний міністр.

Саджид Джавід одружився в 1997 році на Лаурі Кінг, з якою познайомився у віці 18 років. Пара виховує трьох дочок і сина.

У політиці Джавід є послідовником «залізної леді» Маргарет Тетчер.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.