Син пакистанського шофера Саджид Джавід очолив Міністерство внутрішніх справ Великобританії

Син пакистанського шофера Саджид Джавід очолив Міністерство внутрішніх справ Великобританії
Саджид Джавід одружений, у нього четверо дітей.

Новим міністром внутрішніх справ Великобританії став Саджид Джавід, який до цього обіймав посаду міністра у справах громад, місцевого самоврядування та житла.

Саджид Джавід став міністром внутрішніх справ Британії після того, як Ембер Радд, яка раніше очолювала міністерство, пішла у відставку на фоні заяв про те, що вона ввела в оману парламент, оскільки заперечувала, що знала про наявність показників за нормами депортації нелегальних мігрантів.

Як передає ВВС, Саджид Джавід — син водія автобуса з Пакистану. Його сім’я переїхала до Великобританії в 1960-х роках. Джавід народився 5 грудня 1969 року в Рочдейлі, графство Ланкашир. У нього четверо рідних братів. Він вивчав економіку і політологію в Університеті Ексетера.

Після закінчення університету Саджид Джавід працював у Нью-Йорку в банку Chase Manhattan. У 25 років він обійняв посаду віце-президента банку. У 2004 році Джавід став виконавчим директором Deutsche Bank, а в 2009-му пішов у політику, роком пізніше будучи обраним депутатом парламенту від виборчого округу Бромсгроув недалеко від Бірмінгема.

2014 року він був призначений міністром у справах культури, ЗМІ і спорту, а після загальних виборів 2015 року — міністром у справах бізнесу та інновацій. Працюючи на цій посаді, Джавід отримав репутацію політика правих поглядів і прихильника політики колишнього прем’єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер.

Він виступав за збереження членства Британії в Європейському Союзі, хоча і називав себе євроскептиком і противником подальшої, більш тісної інтеграції країн-членів ЄС.

Саджид Джавід одружений, у нього четверо дітей.

Агентство наводить аналіз редактора відділу політики ВВС Лори Кюнссберг:

— Саджид Джавід не був особливо близьким союзником прем’єр-міністра Терези Мей. Він не такий вже й прихильник збереження Британії в складі ЄС, хоча його призначення відновлює баланс з питання про «брексіт» в Кабінеті Міністрів після відставки Эмбер Радд. Але він — досвідчений міністр, який працював у декількох міністерствах та уникнув великих провалів.

Однак на його адресу лунали заклики піти з посади міністра у справах бізнесу, коли через кризу у сталеливарній промисловості 2015 року компанія Tata Steel скоротила тисячі робочих місць.

Як він сам не без гордості про себе жартує, Джавід — це приклад політика-консерватора, який зробив кар’єру завдяки високим устремлінням і напруженій праці. Хлопчик з родини мігрантів, в офісі якого висить портрет Маргарет Тетчер.

Проблеми, з якими він зіткнеться, величезні. Але також великі можливості, що перед ним відкриються.

Виступаючи незабаром після свого призначення, Саджид Джавід пообіцяв уважно стежити за нинішньою політикою міністерства.

— Моя невідкладе завдання — допомогти тим британським громадянам, які приїхали з Карибських островів, так званого покоління «віндраш», і домогтися того, щоб до них та їх сімей ставилися з повагою, якої вони заслуговують, — сказав він.

Серед завдань міністерства, яким тепер доручено керувати Джавіду, — контроль над імміграцією, боротьба з тероризмом і злочинністю. Британське суспільство жваво цікавиться цими питаннями, і у випадку незадоволеності для міністра внутрішніх справ існує високий ризик поплатитися посадою. Так, за колишнього уряду лейбористів протягом восьми років змінилися шість міністрів внутрішніх справ.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.