У Кембриджі з дня на день відкриється перша у Великій Британії екомечеть на тисячу молільників

©️ Cambridge Mosque Project
©️ Cambridge Mosque Project
©️ Cambridge Mosque Project
©️ Cambridge Mosque Project
©️ Cambridge Mosque Project
©️ Cambridge Mosque Project
25.01.2019
Оцініть статтю: 
(85 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Кембриджі (Велика Британія) завершується зведення грандіозної мечеті, де одночасно зможуть підносити молитви до тисячі мусульман. Будівництво з кошторисом 20 млн 300 тис. євро фінансувалося коштом жертводавців.

Проект «Мечеть у Кембриджі» (Cambridge Mosque Project), заснований 2008 року професором Тімоті Вінтером (Timothy John Winter), викладачем ісламознавства в Кембриджському університеті, активно підтримували добродійники з Європи, Азії та Америки. Будівництво почалося у вересні 2016 року, і з дня на день мечеть відчинить свої двері для мусульман і всіх, хто цікавиться Ісламом і міжрелігійним діалогом.

Мусульманський академічний фонд (МАТ) запропонував ділянку в районі Ромсі на Мілл-роуд у Кембриджі. Земля під будівництво стала в 4 млн фунтів стерлінгів. Архітектурний проект розроблений Marks Barfield Architects у співпраці з професором Кітом Крічлоу, провідним світовим експертом у галузі сакральної архітектури та ісламської геометрії. Ландшафтний дизайн саду та мечеті розробляла Емма Кларк. Плани мечеті, подані міській раді Кембриджа, були схвалені 2012 року, але проект уважали за спірний, бо він мав заперечення.

Мечеть стане першою екомечеттю в Великобританії. Автори проекту використовували всі відомі сучасні «зелені технології».

Окрім традиційних приміщень (місця для обмивання, зали для молитви, дитяча зона тощо), тут є кафетерій, навчальна зона та кімнати для зустрічей, що використовуватимуться місцевими мусульманськими та немусульманськими громадами.

Як сказано на сторінці проекту в «Фейсбук», нова мечеть задовольнить духовні та соціальні потреби шести тисяч мусульман міста, зокрема й багатьох студентів, що приїздять на навчання. Мечеть також стане культурним мостом, що сприятиме більшому порозумінню між релігійними громадами.

Мечеть не заявляє про належність до конкретного мазгабу чи напрямку Ісламу й буде відчинена для всіх вірних. Вона розташована за адресою 1 Mawson Rd, Cambridge CB1 2DZ, Великобританія

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.