Президент Австрії: «На території Криму не можуть відбуватися правочинні вибори російського президента та парламенту»

Президент Австрії: «На території Криму не можуть відбуватися правочинні вибори російського президента та парламенту»
©офіційне інтернет-представництво Президента України
16.03.2018
Оцініть статтю: 
(439 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«З точки зору Австрії зрозуміло, що анексія Криму є протиправною. І це є також позицією Європейського Союзу. Тому на території Криму не можуть відбуватися правочинні вибори до російського парламенту та вибори російського президента. І це не тільки моя точка зору. Це однозначна точка зору всього австрійського уряду», — заявив Федеральний Президент Республіки Австрія Александер Ван дер Беллен, відповідаючи на запитання журналістів щодо визнання російських виборів в Криму.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

Петро Порошенко подякував і Президенту, й уряду Австрії за їх офіційну позицію та висловив впевненість у тому, що «спільні та узгоджені дії мають врешті-решт привести до звільнення усієї української території — на Донбасі і в Криму».

Президент також наголосив на важливості притягнення до відповідальності усіх тих, хто безпосередню бере участь в організації так званих виборів, зокрема і запровадження персональних санкцій проти них.

Петро Порошенко закликав усіх європейських партнерів та світ рішуче відреагувати на «виборчий фарс, який Москва організовує цієї неділі на окупованій території українського Криму — на четверту річницю спроби анексії Кримського півострова».

Під час переговорів президентів України та Австрії окрему увагу було приділено європейському порядку денному, зважаючи на майбутнє головування Австрії в Європейському Союзі з липня цього року, особливо зміцненню єдності та солідарності ЄС з Україною в протидії російської агресії. Також сторони обговорили шляхи відновлення миру в Україні та політику санкцій стосовно країни-агресора. Петро Порошенко наголосив на спільній позиції двох глав держав щодо важливості історичних уроків тих подій, відповідальності, необхідності захисту та укорінення наших демократичних цінностей.

Раніше під час зустрічі Президента України з послами країн Великої сімки та Європейського Союзу акредитованими в Україні послами було відзначено, що санкції проти Росії залишатимуться чинними допоки не відбудеться змін в агресивній політиці Кремля, а в контексті президентських виборів в Росії було висловлено рішуче засудження планів проведення відповідного виборчого процесу на території тимчасово окупованого Криму.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.