Ресторан «Krym» навпроти російського посольства — форма протесту кримськотатарської сім'ї

17.02.2023
Оцініть статтю: 
(132 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Ельміра Сеїт-Ахметова та Ернест Сулейманов — кримські татари. Подружжя мусило покинути рідний Крим з політичних мотивів. Про це Ернест розповів в інтерв'ю польському виданню Warczawa Wyborcza. 

У січні сім’я відкрила ресторан «Krym», знайшовши для нього приміщення в центрі Варшави, навпроти посольства Росії на вул. Бельведерській, 44.

Як розповіли власники, вони навмисно відкрили «Krym» саме навпроти посольства РФ і Російського центру науки і культури. Для цього орендували приміщення колишнього ресторану індійської кухні. Ернест і Ельміра називають свій заклад своєрідною формою протесту:

«Спускаючись по вул. Бельведерській, я йду по розміченій на тротуарі Алеї жертв російської агресії. Я минаю посольство Росії праворуч, де як завжди стоять два поліціянти, а на другому боці вулиці на першому поверсі висить жовто-блакитний неоновий напис „Krym“. Поруч нього три прапори: України, кримських татар і Польщі».

«Обираючи це місце, ми хотіли нагадати росіянам, які працюють поруч, що Крим — це Україна, і ніщо цього не змінить», — пояснив Ернест.

Ельвіра за фахом художниця. Ернест — журналіст та активіст. Родина з сином покинула Крим у березні 2014 року, коли Ернеста Сулейманова почали розшукувати так звані правоохоронні органи в захопленому Росією Криму. Спершу вони жили в Києві, але три роки тому переїхали до Польщі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.