Сайєд Хасан Насралла збрехав чи втратив контроль над рішеннями Хезбалли?

Сайєд Хасан Насралла збрехав чи втратив контроль над рішеннями Хезбалли?
Лідер Хезбалли Сайєд Хасан Насралла
27.03.2022
Оцініть статтю: 
(30 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Учасники ПВК Вагнера ведуть переговори з Хезбаллою про відправлення бойовиків в Україну — повідомлення про це надійшло буквально через кілька годин після того, як голова ліванської ісламістської організації «Хезбалла» Сайєд Хасан Насралла категорично спростував інформацію про відправлення бойовиків угруповання на Україну для участі у бойових діях стороні Росії.

Як передає «Новая газета», 25 березня 2022 року канал «Аль Хадас», що входить до концерну «Аль-Арабія» (це найбільша арабомовна телекомпанія у світі), повідомив про те, що російська ПВК «Вагнер» веде переговори з шиїтським озброєним угрупуванням. "Хезболла" про відправку бойовиків в Україну. Новина про відправку бойовиків в Україну, повідомлена «Аль-Хадас», суперечить тому, що генеральний секретар «Хезболли» Хасан Насралла висловив у телезверненні минулого тижня. Тоді він наполягав, що «Хезболла» категорично заперечує будь-яку можливість власної участі у подіях в Україні. 

Втім, «Хезболла» і раніше заперечувала можливість участі своїх членів у бойових діях у зарубіжних країнах — у Сирії, Боснії, Палестині, Ємені та Іраку. І щоразу згодом зізнавалася у відправленні бойовиків. Але цього разу обставини інші та ставки вищі. Ось як читають цю новину на Близькому Сході: «Хезболла» за підтримки своїх іранських спонсорів скеровує війська проти президента з єврейським корінням, якого при цьому відкрито підтримує Ізраїль (…)».

Бойовиків для участі в українській спецоперації набирають серед загартованих у боях батальйонів «Аль-Аббас» та «Аль-Радван». 

Перший етап відправлення бойовиків до України планується, за даними місцевих ЗМІ, на вівторок, 29 березня. 200 бійців (з домовленої кількості  в 800 осіб) начебто буде перекинуто з Дамаска на військову авіабазу в Гомельській області (Білорусь).

За даними «Аль-Хадас», на переговорах з «Хезбаллою» компанію «Вагнер» нібито представляв Олександр Кузнєцов. З боку Хезболли виступив високопоставлений член підрозділу безпеки Наджі Хасан Аль Шартуні (позивний - Хадж Абу Алі).

Незабаром після зустрічі «Кузнєцова» з Хаджем Абу Алі «Хезболла» відкрила вербувально-мобілізаційне бюро у місті Кусейр провінції Хомс у Сирії. Цей офіс знаходиться під безпосереднім керівництвом представника військової розвідки «Хезболли» Асаада Хаміє (позивний Хадж Хаді).

У сирійських містах Алеппо, Ябруд та Сайїда-Зейнаб вже відкрито три додаткові відділення з мобілізації бойовиків «Хезболли», дислокованих у Сирії.

Четвертий офіс було відкрито в сусідньому із Сирією Лівані, у південному передмісті Бейрута, контрольованому «Хезболлою».

Сторони домовилися про відправку 800 бойовиків «Хезболли» до України для ведення бойових дій. Плата за наймання одного бійця складе 1500 доларів на місяць.

Канал "Аль-Хадас" також передав журналістам «Нової газети» спеціальні форми, які заповнив кожен боєць «Хезболли».  У цих формах зазначено ім'я, дату народження, військову підготовку та бойовий досвід бійця, який записався воювати в Україні. На одній із форм ми навіть можемо бачити прикріплений партквиток члена «Хезболли».

Підрозділи «Хезболли», які відправляються в Україну, можуть виявитися серйозним фактором впливу на сам хід «спецоперації». «Хезболла»  - згуртована, вміла, сучасна армія прикладної дії. По суті, бойові дії це спосіб життя «Хезболли». Від бойового досвіду безпосередньо залежить добробут члена «Хезболли», рівень життя його сім'ї, його соціальний стан.

Як також повідомляє «Аль-Хадас», як бонус до цього рішення «Хезболла» і опосередковано через неї Іран можуть отримати деякі преференції щодо великих угод.

На даний момент армія «Хезболли» налічує близько 100 тисяч безперервно воюючих бійців. У багатьох країнах світу вона визнана терористичною організацією.

З самого моменту своєї освіти в 1982 році «Хезболла» заявила про себе як про збройну політичну силу, готову добиватися своєї за допомогою зброї. Діти всіх членів «Хезболли» з 17 років, дівчатка та хлопчики, вирушають на військові збори для проходження початкової військової підготовки. Після цього проходять більш просунуті курси з вибухових речовин, партизанської війни і навчання виживання. Кожного бійця, який пройшов повний курс, відправляють на передову: до Південного Лівану, Іраку, Ємену. В останні 11 років, як правило, полігоном для армії «Хезболли» була воююча Сирія, саме там бійці відточували свої навички ведення бойових дій у міських умовах, а також мистецтво диверсійної війни.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.