Туреччина однією з перших встановила дипломатичні відносини з УНР

Туреччина однією з перших встановила дипломатичні відносини з УНР
ФОТО © МЗС: Відкриття виставки
22.01.2018
Оцініть статтю: 
(377 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

22 січня Україна відзначає День Соборності. Саме цього дня у 1919 році дві частини єдиного народу — Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка — об’єдналися в єдину державу.

Однією із перших країн, що підтримала створення незалежної Української держави й встановила з нею дипломатичні відносини, була Туреччина.

На згадку про цю значиму подію наприкінці минулого року у Стамбулі відбулось урочисте відкриття виставки унікальних документів з Османського архіву щодо діяльності місії УНР на території ТР у період 1918–1921 рр.

Експозицію було відкрито в історичній будівлі першого парламенту Туреччини. Матеріали підготували завдяки праці доктора Стамбульського університету Мехмета Фахрі Фурата. Участь у заході взяли представники МЗС Турецької Республіки, зокрема директори департаментів та управлінь, що відповідають за відносини з Україною, посли іноземних місій, акредитованих в Туреччині, журналісти та інші.

Під час заходу відбулася також демонстрація відео з підписання українською та турецькою делегаціями Брест-Литовського мирного договору.

— 100 років тому Туреччина підтримала створення Української незалежної держави, наразі співпраця між нашими країнами досягла рівня стратегічного партнерства, підтримка України Турецькою Республікою залишається незмінною, — підкреслюється у повідомленні прес-служби Посольства України в Турецькій Республіці.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.