Тисячі немусульман відвідали 900 німецьких мечетей

У щорічний День відкритих мечетей тисячі відвідувачів прибули 900 мечетей по всій Німеччині
© ️АА: Сотні мечетей по всій Німеччині провели 03.10.2018 р. День відкритих дверей
05.10.2018
Оцініть статтю: 
(210 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Німеччина, країна з населенням понад 81 млн осіб, займає в Західній Європі друге місце за питомою вагою мусульман (на першому місці — Франція). За офіційними даними, в країні проживає 4 млн 700 тис. послідовників ісламу, при цьому 3 млн — або вихідці з Туреччини, або мають турецьке коріння. Однак внаслідок ксенофобської пропаганди правих і популістських партій в останні роки в Німеччині спостерігається зростання ісламофобії, проявів релігійної нетерпимості і ненависті до мігрантів.

Для того, щоб протистояти антиісламській та антимігрантській пропаганді, в Німеччині почали проводити щорічні акції «День відкритих мечетей».

Як повідомляє кореспондент Агентства Анадолу, цього року до акції приєдналися близько 900 мечетей по всій Німеччини, щоб сприяти діалогу і допомогти подолати непорозуміння щодо ісламу.

— Цей день дає можливість більше 100 тис. відвідувачів дізнатися більше про іслам і поговорити з мусульманами, — йдеться в заяві представника Мусульманської координаційної ради Німеччини (KRM) Бурхана Кесічі.

Невзат Ясар Асікоглу, голава Турецько-ісламського союзу у справах релігій (DITIB), у своїй промові перед відвідувачами мечеті в Кельні, зокрема, сказав, що з моменту свого заснування в 1984 році DITIB сприяв миру і терпимості і продовжуватиме співпрацювати зі своїми німецькими колегами з метою активізації діалогу.

Під час заходу імами виступили з лекціями про ісламську віру і культуру і відповіли на запитання відвідувачів.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.