У Канаді вимагали звільнити Ільмі Умерова та інших кримських політв’язнів

У Канаді вимагали звільнити Ільмі Умерова та інших кримських політв’язнів
Активісти, серед яких був генеральний консул України в Торонто Андрій Веселовський, тримали національні прапори кримських татар, України, Канади, великий транспарант з написом «Свободу Умерову»
06.10.2017
Оцініть статтю: 
(354 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У четвер, 5 жовтня, біля будівлі законодавчих зборів канадської провінції Онтаріо в місті Торонто пройшла акція на підтримку засудженого в Криму одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова та інших утримуваних Росією українських політв’язнів.

Про це повідомляє Крим. Реалії з посиланням на члена Асоціації кримських татар Канади Ельвіру Саале.

Активісти, серед яких був генеральний консул України в Торонто Андрій Веселовський, тримали національні прапори кримських татар, України, Канади, великий транспарант з написом «Свободу Умерову». Також учасники згадували утримуваних у Росії фігурантів «Справи 26 лютого», «Справи Хізб ут-Тахрір», «справи кримських терористів» та інших. Організатори заходу вимагали від світових організацій і канадського уряду посприяти звільненню всіх українських політв’язнів в Росії та анексованому Криму.
Кримськотатарська діаспора Канади раніше засудила «політично мотивоване» рішення підконтрольного Кремлю кримського суду про позбавлення волі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова. Про це заявив президент Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсай.

— Канадська асоціація кримських татар вважає це рішення політично мотивованим і злочинним. Судовий процес Ільмі Умерова є прикладом ксенофобії стосовно корінного населення і спробою залякати кримських татар. Це несправедливе рішення спрямоване проти всіх, хто висловлює незгоду з незаконними діями Росії на півострові, — сказав Ірсай.

Він закликав Кремль негайно звільнити Умерова та інших політичних в’язнів, а також звернувся до канадських владних структур з проханням посприяти цьому.

— Ми закликаємо канадський уряд, міжнародне співтовариство і міжнародні правозахисні організації збільшити тиск на Російську Федерацію та окупаційну владу Криму з метою припинення політичних переслідувань і скасування попередніх судових рішень, — зазначив Рустем Ірсай.

Як відомо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд Криму 27 вересня засудив одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова до двох років колонії-поселення. Також йому заборонено два роки займатися публічною діяльністю і виступати в ЗМІ. Умерова звинувачували в публічних закликах до сепаратизму. Один з лідерів кримськотатарського народу вважає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.