Халіль Басрі Улуг, відомий як «Сільський художник», завершив грандіозну роботу — тривимірний макет Ангорської битви.
Улуг, який вдень і вночі працював над макетом, закінчив його протягом року та за підтримки мерії міста представив свій твір на першому поверсі Міського музею Чубука в Анкарі. Вхід до музею безкоштовний. Макет, доповнений звуковими і світловими ефектами, можна побачити 6 днів на тиждень, — повідомляє інформаційне агентство QHA.
Видання наводить слова Халіля Басрі Улуга, який зізнався, що через відсутність багатьох документів і відомостей про війну робота була дуже втомлива, але перші відгуки глядачів варті цієї праці. Художник стверджує, що відчуває щастя від завершення проекту:
— Мені вдалося зробити макет Ангорської війни, що відбулася в нашій області в 1402 році на поверхні в 12 квадратних метрів. Для того, щоб створити цю картину поля бою в масштабі 1:25000, я за рік витратив більше 4 тисяч годин. Відправився в ті місця, де проходила битва, і цілими днями блукав по горах і горбах, намагаючись відновити її сценарій. А потім продуманий сюжет зміг втілити в макеті. Якими б не були вид грунту або рослинності на тій чи іншій горі, я переніс їх у свій твір. Це і стало причиною його реалістичного вигляду. Ця праця була досить втомливою, зате вийшла відмінна робота.
Історична довідка:
Ангорська битва, або Анкарська битва, або Битва при Анкарі (тур. Ankara Muharebesi) — битва між Османським султаном Баязидом I і середньоазіатським еміром Тимуром (Тамерланом), що сталася 20 (28) липня 1402 р. поблизу Ангори (нині Анкара), в якій війська Тимура розгромили турецьку армію султана Баязида Блискавичного, що призвело до тимчасового розпаду Османської імперії.