В Анкарі з’явиться Український парк і вулиця Агатангела Кримського

В Анкарі з’явиться Український парк і вулиця Агатангела Кримського
В Анкарі з’явиться Український парк і вулиця Агатангела Кримського
В Анкарі з’явиться Український парк і вулиця Агатангела Кримського
Також Андрій Сибіга повідомив про нову мовну версію порталу Ukrainer
В Анкарі з’явиться Український парк і вулиця Агатангела Кримського
В Анкарі з’явиться Український парк і вулиця Агатангела Кримського
26.05.2021
Оцініть статтю: 
(45 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Свою п’ятирічну дипломатичну каденцію в Турецькій Республіці Надзвичайний та Повноважний Посол України Андрій Сибіга завершує ще одним досягненням: одну з вулиць Анкари буде названо іменем Агатангела Кримського — видатного українського вченого кримськотатарського походження, історика, письменника, перекладача, сходознавця, лінгвіста та ісламознавця, одного з засновників Академії наук України. А ще в самому центрі Анкари відкриють Український парк. Про це пан посол повідомив у соцмережі «Фейсбук»: 

«Розпочинаємо останній мій тиждень у Туреччині з приємних новин: вулиці Агатангела Кримського в Анкарі бути! Отримали позитивну відповідь турецької сторони на наше звернення щодо перейменування однієї з вулиць столиці на вулицю ім. Агатангела Кримського, 150-річчя з Дня народження якого ми відзначаємо цього року. Відтепер вулиця, на якій наше посольство, буде мати його ім’я. Залишилось завершити лише деякі формальності».

А втім, як зазначає дипломат, гарні новини на цьому не закінчуються:

«Незабаром у центрі Анкари, в одній із найпрестижніших локацій столиці Туреччини, буде відкрито Український парк, який зараз перебуває на стадії впорядкування. Рішення місцевої влади про його створення також прийнято». 

Посол дякує турецькій стороні за постійну підтримку та всебічне сприяння, що їх завжди відчуває Україна, та зазначає, що одна з цілей українського посольства — «Більше України в Туреччині» — і далі наповнюється змістом.

Як пише Андрій Сибіга, особливо приємно, що ці рішення — «чудові подарунки від турецьких друзів» — Україна отримала напередодні 30-річчя незалежности.

Також Андрій Сибіга повідомив про нову мовну версію порталу Ukrainer та нову фейсбук-сторінку, що виходитимуть турецькою — це дасть змогу як носіям мови, так і українцям, що подорожують Туреччиною чи спілкуються з носіями турецької мови, ділитися інформацією про Україну:

«Тепер наші турецькі друзі також можуть отримати інформацію про етнографію, історію та культуру нашої країни. Україна приваблива своїми історичними місцями, своєю неймовірно красивою природою та щирістю українців. Всі ці та політико-культурні відносини між Україною та Туреччиною зробили нашу країну центром туризму для турецьких гостей. <…> Щороку зростає кількість турецької інформації про Україну. Таким чином, у 2019 році посольство підтримало зйомки турецького промофільму про Україну».

Як також повідомляє Андрій Сибіга, перед оголошенням пандемії щотижня між Україною та Туреччиною відбувалося понад 180 рейсів. Кількість громадян Туреччини, що відвідували Україну, перевищила 300 тисяч: 

«Впевнений, що кількість туристів повернеться до доепідемічних показників і навіть збільшиться, коли будуть переглянуті умови пандемії. Впевнений, що збільшення турецьких ресурсів допоможе збільшити кількість туристів не тільки з Туреччини, а й з інших тюркських країн. Запрошуємо наших турецьких гостей в Україну побачити красу нашої країни — «Україна чекає на тебе!»

Нагадаємо, політичні контакти України й Туреччини станом на 2021 рік досягли високого рівня. Анкара не визнає анексії Криму, підтримує територіальну цілісність України, а кримськотатарське питання залишається першорядним для Туреччини, що позиціює себе як оборонця та патрона всіх тюркських народів. Туреччина висловлювала намір узяти участь у миротворчій операції на Донбасі, якщо така відбуватиметься, а у Стратегії національної безпеки України, ухваленій у вересні 2020 року, Туреччина зазначена серед країн, що з ними належить розвивати стратегічне партнерство, бо це сприятиме зміцненню регіональної безпеки.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.