У всьому світі пройдуть акції «Захистимо мови Ідель-Уралу»

У всьому світі пройдуть акції «Захистимо мови Ідель-Уралу»
25.04.2018
Оцініть статтю: 
(444 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

28 квітня «Вільний Ідель-Урал» — громадська платформа, яка об’єднує татар, башкирів, чувашів, марійців, удмуртів, ерзя і мокшу в боротьбі за дотримання їх культурних, релігійних, економічних, політичних прав і свобод — одночасно в декількох країнах світу проведе міжнародну акцію «Захистимо мови Ідель-Уралу».

Як повідомив кореспонденту видання «Іслам в Україні» член президії Всетатарського громадського центру та один із співзасновників руху «Вільний Ідель-Урал» Рафіс Кашапов, активісти мають намір провести пікетування дипломатичних представництв Російської Федерації у різних країнах світу. Акції відбудуться у США, Казахстані, Польщі, Туреччині, Україні, Литві, Фінляндії та в інших.

Акція має на меті привернути увагу світової громадськості до того, що сьогодні народи Ідель-Уралу переживають безпрецедентну атаку Москви на свою ідентичність.

— Ерзянська, мокшанська, чуваська, марійська, татарська, удмуртська і башкирська мови, за вказівкою Путіна, практично повністю усунені з навчального процесу. Наші школи з центрів освіти перетворені на фабрики зросійщення. Проти окремих педагогів, які не бажають підкорятися вказівкам Москви, вже запустили маховик репресій. Мовчання за таких обставин означає співучасть у злочині, — заявив Рафіс Кашапов. — Ми вимагатимемо від Москви дотримання міжнародного права і Конституції РФ — забезпечення мовних прав народів Ідель-Уралу.

Рафіс Кашапов закликав людей доброї волі, незалежно від національності і політичних переконань, взяти участь у пікетуванні російських дипломатичних установ:

— Допоможіть нашим народам відстояти право на вільне використання своєї рідної мови!

Приєднатися до акції закликає і Нафіс Кашапов, політемігрант (брат Рафіса Кашапова), який виїхав з РФ і нині проживає в Європі, що 10 квітня 2018 року провві у Варшаві одиночний пікет в рамках акції #IdelUral проти агресивного зросійщення.

— Я звертаюся до польських, українських, турецьких суспільно-політичних організацій, ЗМІ, правозахисників, депутатів і студентів із закликом активно захищати права корінних народів Росії і приєднатися до акцій громадського руху «Вільний Ідель-Урал».

В Україні акція руху «Вільний Ідель-Урал» відбудеться 28 квітня за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 27. Посольство РФ. Початок о 12:00.

Довідка:

«Вільний Ідель-Урал» бачить ідеальною політичною моделлю регіону інтеграційне об’єднання незалежних держав Татарстану, Башкортостану, Чувашії, Удмуртії, Марій-Ел і Мордовії. Інтеграційне об’єднання Ідель-Урал матиме спільні кордони, єдиний митний простір, монетарну систему і грошову одиницю, загальну армію і систему безпеки. Таким чином, «Вільний Ідель-Урал» своєю місією вбачає набуття республіками Волзько-уральського регіону реального суверенітету на принципах визнання права всіх держав-учасників на самостійну реалізацію внутрішньої політики, зокрема і самостійну гуманітарну політику. Кожній державі Ідель-Уралу гарантується свобода віросповідання, право самостійно визначати і здійснювати свою мовну, освітню політику, політику національної пам’яті.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.