На Закарпатті в замку Паланок знайшли культову споруду. Знахідка була виявлена наприкінці цього літа під час розчищення ровів і східних стін замку від чагарників і будівельного сміття. Ці роботи проводяться в фортеці останні кілька місяців.
— Круглі арки, купол, можливо кибла, що є основною стіною мечеті, та інші елементи розкопаної споруди вказують на те, що це, ймовірно, мусульманський храм. Є також припущення, що це ротонда — круглий храм. Щоб визначити справжнє призначення споруди, потрібно зняти ще кілька шарів грунту і подати заявку в міжнародну комісію, що займається дослідженням подібних історичних тем, — розповів заступник директора Мукачівського історичного музею «замок Паланок» Тарас Синявський.
Мечеть могла з’явитися тут за часів хана Сулеймана, в 1520-ті роки, припускає він. В історичних джерелах сказано про хана Кутеска, який хотів захопити замок, але це йому не вдалося. У XIII столітті хан Батий також двічі намагався заволодіти Мукачівською фортецею; з завойовними намірами приходив сюди і хан Атламош, але всі вони не зуміли заволодіти замком.
Досконало вивчити історію не так просто, адже багато документів знищено.
— На жаль, більшість документів з планами будівель в замку були втрачені. Ми маємо клаптики історії, з яких складаємо певну картину. Коли ми почали розчищати рови замку, знайшли цю споруду. Вивезли звідси тонни глини і сміття і побачили, що це кругла кімната з куполом. Потрібно ще більше розчистити це приміщення і не тільки. До справжньої підлоги тут ще кілька метрів. Це дуже складна і тривала робота. Зараз у замку засипані або ж навмисно замуровані десятки приміщень. Ми дуже хочемо максимально розчистити все і показати людям, яким був справжній великий Мукачівський замок, — розповів Синявський.