Укладені в турецьких мечетях нікяхи матимуть юридичний статус

Укладені в турецьких мечетях нікяхи матимуть юридичний статус
Фото ілюстративне, інтернет: Метою ініціативи заявлено полегшення життя релігійним громадянам
27.07.2017
Оцініть статтю: 
(394 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

До парламенту Туреччини внесено проект закону, в разі ухвалення якого шлюби, укладені імамами Управління у справах релігії (Діянет), отримають офіційний юридичний статус.

Донині релігійні турки зазвичай здійснювати нікях (релігійний шлюб) у мечеті, попередньо оформивши його у державних органах відповідно до законів держави.

Як передає Голос Ісламу, метою ініціативи заявлено полегшення життя релігійним громадянам. Однак очевидно, що її реалізація буде свідчити про визнання державою релігії не просто приватною справою, але й юрисдикційним фактором.

Проект закону викликав критику з боку ідейних секуляристів з опозиційної Народно-республіканської партії (CHP). Зокрема, її представник Шенал Саріхан побоюється, що в результаті встановлений державою шлюбний вік через поширеність у релігійному середовищі «ранніх шлюбів» автоматично буде знижений.

Також не повідомляється, чи передбачає новий законопроект можливість офіційного визнання полігамних шлюбів. Хоча, можна припустити, що відразу так далеко правляча Партія справедливості і розвитку (AKP) піти не ризикне.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.