V Ігри ісламської солідарности відбудуться навесні 2021 року в турецькій провінції Конья

© ️ АА: Підписано угоду про проведення V Ігор ісламської солідарності. Вони пройдуть навесні 2021 року в турецькій провінції Конья
© ️ АА: Підписано угоду про проведення V Ігор ісламської солідарності. Вони пройдуть навесні 2021 року в турецькій провінції Конья
08.01.2020
Оцініть статтю: 
(17 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Підписано угоду про проведення V Ігор ісламської солідарности. Вони відбудуться навесні 2021 року в турецькій провінції Конья та триватимуть 15 днів. Для участі в іграх до Коньї прибудуть тисячі спортсменів із країн ОІВ (Організації ісламської співпраці). Гасло ігор 2021 року — «Спорт об’єднав ісламський світ».

— Ігри ісламської солідарности 2021 року в турецькій провінції Конья як єдиний проєкт, заснований на спільних цінностях, стануть подією, що не має аналогів у світі, — заявив, як передало 19 грудня «Агентство Анадолу», міністр спорту й молоді Туреччини Мехмет Мухаррем Касапоглу на церемонії підписання угоди в конгрес-центрі Selçuklu. За його словами, це перший крок на довгому шляху, і Конья пов’язує з ним великі надії.

— На Конью покладена важлива місія проведення Ігор ісламської солідарности. Конья — одне з основних міст, гідних проведення важливих заходів такого роду, — додав міністр, нагадавши, що місто було колись столицею Османської держави.

— 2021 року ми продемонструємо всьому світу, що заходи в Коньї відбуваються на високому рівні. За вашої підтримки Ігри ісламської солідарности-2021 у Туреччині як єдиний проєкт, заснований на спільних цінностях, стануть подією, що не має аналогів у світі. Наша основна мета — зміцнити братство й солідарність між найкращими спортсменами ісламського світу. Нас надихнула філософія єдности Мевлани Джалаледдіна Румі, і ми раді прийняти у себе спортсменів із 56 країн-учасниць ОІВ, — сказав Касапоглу.

На його думку, V Ігри ісламської солідарности в Коньї стануть найкращим прикладом успішної співпраці мусульманських країн.

Довідка: Ігри ісламської солідарности — міжнародний спортивний захід, що в ньому беруть участь найкращі спортсмени країн Організації ісламської співпраці (ОІС). Як найбільша та найвпливовіша урядова мусульманська міжнародна організація, ОІС нині об’єднує 57 країн з населенням близько 1,5 млрд. Заснована 25 вересня 1969 на конференції голів мусульманських держав у Рабаті з метою забезпечення ісламської солідарности в соціальній, економічній та політичній царинах, боротьби проти колоніалізму, неоколоніалізму та расизму, а також підтримки Організації визволення Палестини. Штаб-квартира організації — в Джидді (Саудівська Аравія). 28 червня 2011 року рішенням 38-й сесії Ради міністрів закордонних справ (РМЗС ОІС), що відбулася в Астані, Організація Ісламська конференція перейменована в Організацію ісламської співпраці (ОІВ).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.