Короткометражний документальний фільм «Крим» буде презентовано сьогодні, 18 травня, на кінофестивалі у Каннах.
Автор фільму — Ксенія Жорноклей, українка з Об’єднаних Арабских Еміратів, режисер. Вона розповіла, що на Канський фестиваль цього річ прибуло більш як 15 тисяч гостей, Україна має свій власний павільйон і представить півтора десятки короткометражних стрічок.
— Мій фільм — один з цих п‘ятнадцяти, — сказала Жорноклей, — і я його презентуватиму разом ще з шістьма фільмами з 15 до 17 годин. На показ запрошено журналістів, продюсерів і потенційних покупців, аби можна було поширити фільм за кордоном і розповісти про історію Криму саме міжнародному глядачеві.
Як розповіла режисер в інтерв’ю скапом для Espreso. TV, стрічка вже побувала на Хьюстонському кінофестивалі (Техас, США) і отримала там бронзову винагороду.
Зі слів авторки короткометражки, вона фільмувала в Криму, куди приїхала за шість місяців після окупації, і впродовж зйомок проживала в кримськотатарській родині в одному з сіл неподалеку від Сімферополя.
— Знімала історії кримських татар трьох поколінь: покоління, яке пам’ятає депортацію, покоління, яке пам’ятає повернення в Крим і покоління, яке народилося в Криму вже під українським прапором, — розповіла Ксенія Жорноклей.
Також режисер фільмувала кримськотатарське весілля, що увійшло до стрічки як символ того, що навіть за умов окупації Криму життя триває і у людей існує надія на краще.
Як розповіла режисер, у стрічці вона намагалась провести паралелі між депортацією та окупацією, аби донести міжнародній спільноті правду про те, що відбувається в Криму.
Вже є домовленості про показ фільму поза межами України, цьогоріч стрічку «Крим» матимуть змогу побачити глядачі Франції, потому його буде презентовано на Дубайському кінофестивалі (ОАЕ) та в Катарі. Зі слів Ксенії Жорноклей, вона дуже прагнула показати стрічку саме мусульманським глядачам:
— Оскільки кримські татари — мусульмани, я дуже хотіла розповісти їх історію саме мусульманським країнам, бо вони абсолютно не знають про те, наскільки Україна є толерантною і що у нас теж проживають мусульмани, мусульманські родини і що вони зазвичай нормально співіснують з іншими релігіями та конфесіями, — зазначила Жорноклей.
В той же час, нагадаємо, РФ заявляла, що мала намір представити на MipTV в. Каннах фільм Андрія Кондрашова «Крыму Путь на Родину», прем’єра якого відбулась в Росії 15 березня напередодні річниці проведення так званого «референдуму». До двогодинної стрічки увійшло два скандальних інтерв’ю Путіна та інших фігурантів захоплення Криму, в яких детально розповідається розробка плана з «повернення» півострова, відкрито називається участь російських силовиків.