З Індії можуть вислати 4 мільйони мусульман

З Індії можуть вислати 4 мільйони мусульман
З Індії можуть вислати 4 мільйони мусульман
04.08.2018
Оцініть статтю: 
(349 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Індія оголосила про позбавлення громадянства 4 мільйонів мусульман-жителів штату Ассам у випадку, якщо вони не передадуть владі документи, що підтверджують їх право на перебування в країні. Вперше за 67 років були оновлені реєстраційні списки громадян, згідно з якими вони вважаються такими, що на території штату перебувають незаконно. Влада вже заявила, що ці особи нібито «не змогли надати задовільні докази легальності свого перебування на індійській території».

30 липня уряд штату Ассам на сході країни оприлюднив оновлені реєстраційні списки. У них значаться всього близько 29 млн жителів, при тому що насправді заявки на внесення у перелік подали 33 млн осіб.

Як повідомляють ЗМІ (НГ Релігії, TUT.by, Кавказ центр, Журналіст та інші), за словами критиків влади Індії, правляча партія індуїстського націоналізму вживає заходів проти мусульман, що розмовляють бенгалі. Особи, що не потрапили до реєстру, повинні надати докази, що вони або члени їх сімей проживали в Індії ще до моменту здобуття Бангладеш незалежності в 1971 році. В іншому випадку їм може загрожувати висилка в сусідню країну. Спостерігачі побоюються, що у випадку висилки Бангладеш відмовиться прийняти у себе депортованих і вони перетворяться на осіб без громадянства. Глава МВС Індії закликав не «нагнітати атмосферу страху».

— Деякі люди необгрунтовано намагаються створити атмосферу страху… Це проект, а не остаточний список, — заявив міністр внутрішніх справ Індії Раджнатх Сінгх.

У свою чергу індійська комерційна телекомпанія NDTV нагадує, що перелік був оновлений вперше з 1951 року — у зв’язку з напливом нелегальних мігрантів з Бангладеш.

Ситуація з мусульманами в Індії нагадує те, що відбувається з народом рохінджа в М’янмі, сотні тисяч представників якого влада видворила з країни. М’янманські рохінджа — мусульмани, як і ті жителі індійського штату Ассама, що не потрапили до реєстру. Події в Індії можна розглядати в тому ж ключі. Оглядачі вже вважають ініціаторами нинішньої антиіммігрантської кампанії в Ассамі політиків правлячої «Бхараті джаната парті» (Індійська народна партія), яка представляє, насамперед, інтереси індуїстської більшості в країні. Третина населення штату сповідує іслам, але індуїстів вдвічі більше. Якщо в результаті вигнанцями з М’янми стали менше мільйона осіб, то масштаби переселення мусульман з Індії можуть набагато перевершити ці цифри.

Цікаво, що 27 липня уряд Індії оголосив про своє рішення щодо долі тих рохінджа, які опинилися на території цієї країни. Їх чекає перепис і повернення на батьківщину — в М’янму. Повідомляється, що біженці виступають проти цього. В індійському штаті Маніпур люди, яких вважають нелегалами з Бангладеш, 29 липня влаштували сидячий страйк, а коли поліцейські спробували розігнати маніфестацію, протестувальники чинили опір правоохоронцям. Центральна влада вже направила 23 тис. військовослужбовців в Ассам і сусідні штати Мегхалая, Нагаленд, Аруначал-Прадеш і Маніпур, щоб запобігти протиправним прояви протесту.

Не виключено, що у своїй незгоді з діями влади об’єднаються всі мусульмани індійських штатів, яких називають вихідцями з Бангладеш. «Історична батьківщина» з великим небажанням приймає до себе своїх ймовірних «синів». Відомо, що біженців розміщують в таборах на території країни, в місцевості, яка регулярно затоплюється. Нині тут проходить евакуація тисячі жителів наметового табору в районі Кокс-Базар. Табір затопило, бо регіон переживає сезон дощів. Жертвами негоди стало вже п’ятеро, десятки людей постраждали.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.