Мусульмани Харкова відзначають головне релігійне свято

Мусульмани Харкова відзначають головне релігійне свято
14.11.2011
Оцініть статтю: 
(414 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Сайт Харківської міської ради, 7.11.2011

Одне з найважливіших релігійних свят Курбан-Байрам святкують зараз мусульмани всього світу. З нагоди Курбан-Байрама сьогодні, 7 листопада, у Палаці студентів ХПІ пройшли урочистості.

Як зазначив директор ісламського культурного центру Харкова Отман Шаді, Курбан-Байрам розпочався вчора і триватиме три дні.

«Учора ранок у харківських мусульман, як і у всіх мусульман світу, почався святковою молитвою. На неї зібралося близько півтори тисячі харків'ян. Після цього, згідно з нашою традицією, ми різали барана. Учора, сьогодні і впродовж усього свята люди ісламського віросповідання ходять у гості, вітають один одного зі святом, куштують частування», - розповів Отман Шаді.

Він також підкреслив, що захід організовано для мусульман Харкова, щоб вони могли об'єднатися в ці святкові дні і зібратися в одному приміщенні для спільних урочистостей.

«Сьогодні ми організували цей вечір, щоб донести радість свята до всіх харківських мусульман. Ми розуміємо, що вони живуть не в мусульманському суспільстві і потребують дотримання традицій. Тому ми намагаємося допомогти їм. А також хочемо показати українському народові, як ми святкуємо, тому на ці урочистості ми запрошуємо всіх», - зазначив керівник ісламського культурного центру.

Під час свята на сцені Палацу студентів звучали арабські пісні, танці, а також було поставлено спектакль.

Довідка. Курбан-Байрам (Ід уль-Адха) - одне з найголовніших свят мусульманського світу. Є частиною мусульманського обряду паломництва в Мекку. Відзначається свято в 10-й день 12-го місяця мусульманського місячного календаря зуль-хіджа і триває 3-4 дні. Це свято жертвопринесення. Згідно з Кораном, пророк Ібрагім хотів довести свою любов і вірність Аллаху, принісши в жертву йому найдорожче, - свого сина. Але Аллах дозволив замінити жертву на тварину. З тих пір мусульмани здійснюють цей обряд на знак відданості і поклоніння Богу.

У Курбан-Байрам прийнято відвідувати мечеть, роздавати милостиню. Близьким, друзям і родичам у дні свята намагаються зробити подарунки. У наступні після свята дні зазвичай відвідують рідних і близьких знайомих, тому що відвідання в дні свята жертвопринесення вважається благословенним і бажаним.

Оригінал публікації на сайті Харківської міської ради

Публікації на тему в українських ЗМІ:

Мусульмани відзначають свято жертвопринесення - Курбан-байрам (Відео)

Азербайджанці України: Курбан-Байрам несе надію, достаток і любов (фоторепортаж)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.