Намагайтеся за життя ставити цілі і створювати проекти, над яким працюватимете, це допоможе у Судний день, — відеозвернення Алі Баната

 Садака джарія Алі Баната
Алі змінив своє життя, дізнавшись, що у нього рак.
11.06.2018
Оцініть статтю: 
(200 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Повідомлення, опубліковане на каналі Islam Dose, вразило мусульман усього світу: «29.05.2018 перед намазом Магріб у віці 36 років помер наш брат Алі Банат з Австралії. Кілька років тому (після того, як він дізнався, що хворий), Алі відкрив благодійну організацію «Muslims around the World» («MATW»). З Волі Аллага на пожертви мусульман з усього світу ця організація побудувала величезну кількість будинків, лікарень, шкіл і мечетей у декількох країнах і продовжує свою роботу. Просимо Аллага проявити до нього Милість і дарувати вищу ступінь у Раю. Амін».

Алі Банат — молодий заможний бізнесмен з Австралії, у якого виявили рак і повідомили, що йому залишається жити всього 7 місяців. У відведені йому дні життя він не замкнувся на собі, на своїх переживаннях, не поставив жодного запитання — «чому це сталося зі мною?», а кинув всі сили на організацію допомоги іншим людям. Більш того, Алі говорив, що вдячний Всевишньому за те, що він послав йому настільки тяжке захворювання, оскільки саме хвороба, як він говорив, відкрила йому очі на найменші радості і дала можливість цінувати кожен вдих.

Знаючи, що скоро покине цей світ, Алі Банат записав відеозвернення до одновірців, яке заповідав опублікувати після його смерті.

«Як ви всі знаєте, Аль-Хамду лі-Лляг, я помер. Я захотів записати невелике відео для всіх, хто підтримував мене з першого дня і пройшов цей шлях зі мною з самого початку. Нехай Аллаг винагородить всіх вас, ін ша’а Ллаг — ви продовжите підтримувати мене і мою організацію MATW, ін ша’а Ллаг.

По-перше, маленька порада братам і сестрам. Ви бачите — в цьому житті у нас були автомобілі, у нас були гроші, у нас було все, Аль-Хамду лі-Лляг. СубханАллаг, багато людей, поки я хворів, надсилали мені повідомлення: «Брате, тобі гарантований рай! Брате, ти зробив так багато для суспільства і для умми», але, СубханАллаг, це не варто навіть частини благ, якими обдарував нас Аллаг, наприклад, прокидатися вранці і мати можливість самим сходити до вбиральні. Я втратив цю можливість. Втратив це в кінці мого життя, Аль-Хамду лі-Лляг. Декому з нас не дається шансу від Аллага, Субханагу ва Тааля, дізнатися, коли ми помремо. Деякі — і навіть багато хто з нас — вмирають раптово. Ви чули про безліч випадків, коли брати і сестри померли у клубах від передозування чи щось таке… СубханАллаг. Тому, брати і сестри, намагайтеся за життя ставити цілі, плани, створити проект, над яким працюватимете. Навіть якщо ви особисто не займаєтеся, а фінансуєте проекти інших, просто робіть що-небудь, ВалЛагі, це знадобиться вам у Судний день!

Брати і сестри, які женуться за мирським життям, ВалЛагі, моя порада вам така: це життя стає… Раніше ми говорили — 5 років тому, 10 років тому щось відбувалося. Тепер все змінюється щомісяця. ВалЛагі, ми слідуємо нашим бажанням більше, ніж ми слідуємо ісламу в наш час. Ми повинні бути обережні, тому що, ВалЛагі, це вже не жарти. Це впливає на наших дітей, впливає на всіх. ВалЛагі, іноді я просто сидів на ліжку і плакав. Я хотів підтримки людей, а потім, СубханАллаг, Аллаг направив до мене людей. Я ніколи не думав, що вони будуть частиною мого життя або друзями. Навіть не знав, що вони існують. Коли я подорожував, то зустрічався з людьми, деякі з них йшли на багато, щоб подолати відстань з Дубаю, Великобританії або інших місць, аби відвідати мене, коли я хворів, лежав у лікарні. Така любов заради всемогутнього Аллага, Субханагу ва Тааля. Без фотографій і подібного, просто відвідували, летіли 14 годин, просто щоб дізнатися, як я, СубханАллаг!

Для людей, які хворі, неспокійні або переживають, я кажу вам: «Не хвилюйтеся! Аллаг, Субханагу ва Тааля, направить до вас людей, яких ви ніколи не чекали, якщо вам дійсно потрібен хтось!». Вам просто потрібно довіритися і покластися на Аллага, Субханагу ва Тааля.

Невелика порада для всіх, ІншаАллаг: якщо ви можете надихнути одну, дві, три особи на щось благе — пам’ятайте, опинившись у могилі, ІншаАллаг, ви отримаєте винагороду за все, що вони зробили — за всіх людей, яких вони привели в іслам. ІншаАллаг, це допоможе в Судний день. Тому завжди намагайтеся створити проект або ставити цілі, над якими ви працюватимете в цьому житті, ІншаАллаг.

ІншаАллаг, це допоможе нам у могилі і в майбутньому житті, Jazakalalhukheiran! Walaykumsalam!», — завершив своє передсмертне звернення Алі Банат.

Історія Алі Баната вчить нас дуже мудрим речам —вдячності Аллагу, розумінню, що ми в цьому світі тимчасово, усвідомленню важливості служіння людям і думкам про те, що залишиться після нас, прагненню до зміни свого життя прямо зараз, позитивному погляду на те, що відбувається.

Як повідомляє WorldBulletin, Алі помер 29 травня 2018 року, в благословенний місяць Рамадан. Нехай змилується над ним Аллаг.

Давайте ж і ми намагатимемося бути вдячними за все, що Аллаг нам дарував, і користуватимемося всіма цими дарами на благо, а не на зло.

У сурі «Ібрагім» Аллаг говорить: «Ось ваш Господь сповістив: «Якщо ви будете вдячні, то Я обдарую вас ще більшим. А якщо ви будете невдячні, то ж муки від Мене тяжкі» (Коран, 14: 7).

Алі змінив своє життя, дізнавшись, що у нього рак. Давайте не будемо чекати чогось подібного, щоб змінитися на краще. Давайте мінятися зараз.

 

Відео, записане Алі Банатом перед смертю та опубліковане після його кончини
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.