Серед творців еко-відеороликів до Періоду Божого творіння — мусульманин

Серед творців еко-відеороликів до Періоду Божого творіння — мусульманин
Тарік Сархан
Серед творців еко-відеороликів до Періоду Божого творіння — мусульманин
Завершилась міжрелігійна зустріч пошуком можливої взаємодії, зокрема, учасники планують спільне прибирання одного зі столичних парків
Серед творців еко-відеороликів до Періоду Божого творіння — мусульманин
Серед творців еко-відеороликів до Періоду Божого творіння — мусульманин
05.10.2017
Оцініть статтю: 
(406 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Під час Періоду Божого творіння (часу молитви про світ та навколишнє середовище), що відзначається з 1 вересня до 4 жовтня, Неформальна група міжрелігійного миру провела опитування серед представників різних церков и релігійних організацій: «Що ваша традиція говорить стосовно піклування про Боже творіння та захист довкілля?». Відповіді на ці запитання лягли в основу ознайомчих відеороликів, у яких віряни різних традицій закликають до відповідального та бережливого ставлення до усього, що створив Всевишній.

Режисером та оператором відеороботи виступила Ніярє Шевкієва, авторкою задуму — Любов Єремічева, засновниця Неформальної групи міжрелігійного миру. Асистували у проекті члени Неформальної групи Даніель Свідерський та Вікторія Семенкевич.

Серед учасників проекту — мусульманин Тарік Сархан, завідувач відділом «Ознайомлення з культурою Ісламу» ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід»; протоієрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ міжконфесійного та міжрелігійного діалогу; православний християнин Вячеслав Горшков, співробітник просвітницької організації «Відкрита Біблія», релігієзнавець; Володимир Денщиков, Національний комітет із зв’язків з громадськістю Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів; Абгінандана дас, ректор Київської духовної академії Свідомості Крішни в Україні; Гарі Реуше, Віра Бахаї.

Презентація цих відеороликів відбулася 2 жовтня у Київській обласній бібліотеці для дітей. Для перегляду відео та тематичного обговорення зібралися учасники відеопроекту, представники різних релігійних громад та громадських організацій, зокрема Товариства українських студентів-католиків «Обнова» та новоствореної спільноти «Покоління Любомира» з духівником о. Андрієм Боднаруком, а також бібліотекарі.

— Чистота душі та навколишнього середовища — взаємопов’язані речі. Чим вища наша свідомість, чим глибша внутрішня духовність та любов, тим світ стає кращим та радіснішим місцем для життя. У цьому переконані віряни усіх релігій. Саме тому об’єднати представників різних традицій довкола теми екології виявилося досить просто та доволі плідно, — говорить Любов Єремічева.

— Було цікаво долучитися до цієї ідеї, тому що повірила, що така робота множитиме добро у суспільстві. Це гарний приклад об’єднання спільнот і знаходження спільних місій, — додає Ніярє Шевкієва.

— Церква ніколи не стоїть осторонь проблем людства, зокрема у сфері екології. Звісно, займатися прибираннями варто, але кажуть, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Ось над цим нам варто працювати. Найперше — над очищенням власної свідомості, адже із цього все починається, — відзначає о. Роман Романович, референт Бюро УГКЦ з питань екології Київської архиєпархії.
Представники громад передали різноманітну релігійну літературу генеральному директору Київської обласної бібліотеки для дітей Миколі Зніщенку, який наголосив, що бібліотекарі також долучаються до виховання молоді у дусі любові до природи та гармонії з навколишнім середовищем.

Завершилась міжрелігійна зустріч пошуком можливої взаємодії, зокрема, учасники планують спільне прибирання одного зі столичних парків.

Посилання на відео:

«Іслам вимагає від нас берегти тварин та природу, аби тварини розмножувалися і природа розвивалася», — говорить мусульманин Тарік Сархан

Протоієрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ міжконфесійного та міжрелігійного діалогу 

«Питання екології насправді сягає своїми причинами екології душі. Проблема в тому, що внаслідок бездуховності або невігластва людина дивиться на навколишній світ, як на свою власність», — переконаний Абгінандана дас (Товариство Свідомості Крішни)

«Останніми роками мені доводиться просто насаджувати дерева», — говорить православний християнин В’ячеслав Горшков 

«Ми вважаємо, що людина повинна зберегти всі дари для наступних поколінь», — говорить Володимир Денщиков (Церква Ісуса Христа Святих останніх днів (мормони)

«Захист довкілля — питання для всіх наших релігій», — переконаний Гарі Реуше (Віра Бахаї)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.