Співорганізаторка КримSOS допомагає збирати кошти на медобладнання для інституту Амосова

Севгіль Мусаєва і проект «КримSOS», який з моменту окупації Криму та початку неоголошеної війни на Сході, надав допомогу більш як 150 тисячам біженців
Допомога зібрати кошти на придбання медичного обладнання для порятунку маленьких пацієнтів Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова
Допомога зібрати кошти на придбання медичного обладнання для порятунку маленьких пацієнтів Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова

У рамках акції Globus Charity Winter («Зима добрих справ в Глобусі») на майданчику для громадських обговорень в ТЦ «Глобус» (3 лінія, 1 поверх) відбулась зустріч із відомою журналісткою, співорганізатором проекту «КримSOS» Севгіль Мусаєвою, що приєдналася до акції, аби допомогти зібрати кошти на придбання медичного обладнання (зокрема неонатального бронхоскопу) для порятунку маленьких пацієнтів Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова.

Організатори акції — торгівельний центр Globus (який відпочатку вніс 100 тисяч гривень) спільно з фондом «Твоя Опора» та благодійним проектом Маші Єфросініної «Charity Weekend» — запустили цей проект в надії зібрати решту необхідної суми завдяки участі орендарів та спонсорів, проведенню благодійних тематичних заходів, зокрема і зустрічей з відомими людьми, лекцій і таке інше, виручці від реалізації білетів.

Тож Севгіль Мусаєва і проект «КримSOS», який з моменту окупації Криму та початку неоголошеної війни на Сході, надав допомогу більш як 150 тисячам біженців (і кримчанам, і переселенцям зі Сходу країни), не могли залишитися осторонь — було вирішено провести лекцію під назвою «Що українці мають знати про Крим».

Активістка поділилася фактами про історію Криму, розповіла про деяких визначних діячів національного руху, поневіряння, які зазнавали кримські татари — особливо після революції 1917 року, зачепила і тему трагедії народу — сталінської депортації після жахливого звинувачення у зраді.

Історія сім’ї Севгіль, яку біда теж не оминула, типова для кожної кримськотатарської родини: в 1944 році в «товарняку» паралізовану стару жінку з усіма дітьми й онуками відправили на Урал.

— У 1944 році в Крим увійшли радянські війська. Кримські татари зустрічали їх за всіма законами гостинності: селили в своїх будинках, частували тим, що мали, — розповідає Севгіль. — Бабуся казала, що вночі почула розмову постояльців, коли один іншому казав: «як же ж бути, вони нас так прийняли, а завтра вранці нам треба буде їх вигнати геть». Але бабуся не надала тому значення й навіть не зрозуміла, про що йшлося — бо таке й на думку не могло спасти, що гість так поведеться стосовно господарів дому! Але вранці скомандували — збиратися. На той час бабуся була прикута до ліжка хворобою — її виносили з дому на простирадлі, так вона й провела весь довгий шлях до Уралу…

Як розповіла активістка, її рідним — як і всім кримським татарам — дали усього 15 хвилин на збори. І перше, що взяла з собою її бабуся, був Коран…

Севгіль Мусаєва не лише розповідала історію своєї родини, яка є невід’ємною частиною історії усього кримськотатарського народу, а й спілкувалась з присутніми, відповідаючи на безліч запитань: від тих, що торкались причин такого ставлення до кримських татар за радянських часів, до перспектив повернення Криму в Україну і набуття ним статусу національної автономії.

Також присутні дізналися і про історію створення проекту «КримSOS».

Після спілкування з Севгіль слухачі мали змогу придбати вироби з символікою Globus Charity Winter/Зима добрих справ, поповнивши таким чином необхідну для придбання медобладнання суму.

Присутній на події Сергій Сіромаха, головний лікар інституту ім. Амосова, після завершення лекції подякував і організаторам, і Севгіль Мусаєвій за зусилля, які вони докладають задля допомоги пацієнтам інституту, а також розповів, що в цьому медичному закладі завжди з розумінням ставляться до проблем вимушених переселенців і вишукують можливості надати необхідну допомогу навіть за умов недостатньої матеріальної забезпеченості.

Довідково:

Севгіль Мусаєва — українська журналістка, головний редактор «Української правди», автор резонансних розслідувань. Народилася в Узбекистані. На початку 90-х разом із родиною переїхала до Криму. Після анексії півострову Севгіль виступила одним з ініціаторів проекту «КримSOS», який став не лише одним із основних джерел правдивої інформації про півострів і для його мешканців, а й зайнявся допомогою вимушеним переселенцям — як з окупованого Криму, так і зі Сходу України, де розпочалася неоголошена війна.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.