Тарик Сархан: «Ми маємо зробити все, аби Україна підписала Декларацію про мир і припинення воєн»

Тарик Сархан: «Ми маємо зробити все, аби Україна підписала Декларацію про мир і припинення воєн»
Тарик Сархан: «Ми маємо зробити все, аби Україна підписала Декларацію про мир і припинення воєн»
22.03.2018
Оцініть статтю: 
(318 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

14 березня у Києві відбулася Конференція «За мир», приурочена до другої річниці проголошення Декларації миру і припинення воєн.

Як підкреслює  кореспондент видання Громадський простір Любов Єремічева, проведення форуму стало можливим завдяки підтримці з боку Київської обласної державної адміністрації. Перед учасниками Конференції з вітальним словом виступили заступник голови КОДА Дмитро Назаренко і начальник управління культури, національностей та релігій Ігор Подолянець. У заході взяли участь представники громадських організацій, культурних та релігійних спільнот, журналісти.

Посол миру та речник Неформальної групи міжрелігійного миру Тарик Сархан у своєму виступі, зокрема, зазначив:

— Що ми сьогодні в Україні можемо зробити для розповсюдження культури миру? На мою думку, для цього є три способи: державний, громадянський і релігійний рівні… Зокрема, на державному рівні ми маємо Декларацію про мир і припинення воєн — близько 55 країн у всьому світі або розглядають, або вже підписали цей документ. Мені б хотілося мріяти, що до підписання цієї Декларації, до маршу миру, який був оголошений два роки тому в Сеулі, приєднаються й у нас, що ми в Україні зможемо підтримати цю ідею і робити все, що від нас залежить, аби вона була ухвалена.

— 14 березня Україна відзначає ще День українського добровольця. І тема, яку ми сьогодні підіймаємо, не може нас не обходити, — зауважив Ігор Подолянець, начальник управління культури, національностей та релігій КОДА. — Хлопці, які сьогодні на Сході України, мабуть, більше всіх знають ціну миру. Ці картини, які ми сьогодні бачимо — війна і мир очима дітей — мабуть, це нагальні проблеми, які стосуються нашої держави та людей, які мешкають на її території, незалежно від  їх віросповідання чи національності.

Голова Спілки жінок України Леокадія Герасименко відзначила, що жінки роблять все можливе  заради ідеї, заради майбутнього, заради миру нашої Планети:

— Від імені Спілки жінок України, яка об’єднує 10 тис. учасниць у всій Україні, хочу сказати, що вони роблять все, щоб наблизити нашу перемогу. Сьогодні вночі (14 березня — Ред.) я написала раднику посольства у В’єтнамі: «Якщо жінки не зустрічатимуться одна з одною, якщо не ділитимуться тими речами, які повинні об’єднувати, то не буде миру на Землі. А коли жінки збиратимуться, то навіть ті, які поки не активні, приєднаються до нашого руху.

На заході також була розгорнена виставка дитячих малюнків «Мир очима дітей зі Сходу України». Організатор експозиції Алла Виноградова («Місія зі збереження культурної спадщини етноспільнот України Скрижалі») відзначила:

— Я хочу вашій увазі представити ці малюнки. Тому що ми стомилися від війни, а ще більше стомилися наші маленькі українці, які перебувають саме на лінії зіткнення. Тож ми запропонували таку гармонія-терапію, щоб тут поєднати і казки, і музику, і співи, і танці. Адже ці діти, які знаходяться на межі і малюють при свічках, потребують нашої руки і допомоги.

Ознайомитися із Декларацією миру і припинення воєн українською можна тут.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.