У Штатах відкриють перший ісламський коледж

1
За задумом імама Заіда Шакіра і шейха Хамзи Юсуфа, Коледж Зайтуна даватиме освіту в області гуманітарних дисциплін та ісламу.
11.06.2009
Оцініть статтю: 
(417 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«Сегодня», 8.06.09

У США незабаром може з'явитися перший ісламський коледж із державною акредитацією.

Якщо проект, підготовка якого тривала декілька років, буде погоджений, то «мусульманський Джорджтаун» відкриється вже восени 2010 року.

Підготовкою проекту займалася група американських мусульман на чолі з двома впливовими богословами.

За задумом імама Заіда Шакіра і шейха Хамзи Юсуфа, Коледж Зайтуна даватиме освіту в області гуманітарних дисциплін та ісламу. За словами Шакіра, створення коледжу обумовлене потребами ісламського співтовариства у США, якому, як і послідовникам інших конфесій, потрібний вищий навчальний заклад для підготовки своїх лідерів і закріплення у суспільному житті країни.

Шакір і Юсуф працюють у вже існуючому Інституті Зайтуна - ісламській освітній установі, що знаходиться у Каліфорнії. Назва інституту і майбутнього коледжу означає арабською мовою «маслинова гілка».

Якщо ідея коледжу втілиться у життя, у ньому будуть проходити чотирирічні курси по двох спеціальностях - арабська мова та ісламські правові і богословські дослідження.

Інститут Зайтуна був відкритий Шакіром, чорношкірим ветераном американських ВПС, у 1996 році. Як і Юнус, Шакір у зрілому віці прийняв іслам, обоє вчених проходили підготовку у Північній Африці і на Близькому Сході.

У минулому Шакір і Юнус виступали з антиамериканськими заявами, але після терактів 11 вересня 2001 року почали протестувати проти екстремізму.

Спроби створення ісламських коледжів уже мали місце у Нью-Йорку та Чикаго, але успіху ініціаторам проектів домогтися не вдалося.

Спостерігачі вважають, що робота Юнуса і Шакіра буде результативнішою. У ході недавньої поїздки на Близький Схід президент США Барак Обама проголосив нову еру у відносинах Америки з ісламським світом.

Стаття на сайті газети «Сегодня»

Інші публікації в газеті «Сегодня»:

У Данії доведеться доплатити за паранджу в автобусі

Як живеться у гарячих точках українським дружинам мусульман. Стаття у газеті «Сегодня»

У Києві відзначили народження Мухаммеда

Скандальний клуб «Мекка» перейменували

Ісламський світ не готовий визнати Косово

Газета «Сегодня»: У Донецьку клуб рекламують фразою «Арабів прохання не турбувати»

Григорій Гришко. Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 1

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.