Одним із перших стимулів розвитку халяльного сектору в Японії була відмова уряду країни від візового режиму для туристів із Малайзії 2013року, а також збільшення максимального терміну перебування за мультивізою для індонезійських туристів з 15 до 30 днів.
Крім того, 2015 року на зустрічі в Токіо Фонду Всесвітнього ісламського економічного форуму і Фонду форуму Альянс було озвучено, що розвитку халяльної харчової промисловості в Японії нададуть підтримку. Прем’
Директор Мусульманської асоціації Токіо Тошіо Ендо каже, що не зважаючи на те, що нема точних даних про кількість мусульман у країні, «за нашими оцінками, мусульманське населення Японії становить близько 150 тисяч осіб, 10 відсотків серед них — японці».
Близько сімдесяти мечетей розташовані по всій країні, здебільшого в столиці й таких великих містах, як Фукуока, Кіото, Кобе, Осака, Нагоя, Саппоро і Сендай.
Сьогодні в Японії функціонує близько 500 ресторанів, 100 готелів і 50
Випущений 2013 року безкоштовний додаток «HalalMinds» дозволяє споживачам, що не вміють читати
Дві найбільші авіакомпанії Японії Japan Airlines і All Nippon Airways уже багато років пропонують халяльні страви для своїх клієнтів. Щодо авіакомпанії All Nippon Airways, то вона пропонує халяльні страви для своїх клієнтів від 1986 року, і тепер на борту літаків цієї авіакомпанії подають близько 4500 халяльних страв на рік. Тим часом авіакомпанія Japan Airlines запустила сервіс халяльних страв для авіарейсів із Джакарти ще 1961 року.
Джерело: Іслам у Дагестані