Завершити рік, що минає, ще одним добрим діянням вирішили мусульмани Києва. В Ісламському культурному центрі в благословенну п’ятницю, 29 грудня, провели черговий День донора. Мусульмани і послідовники інших релігій поспішали зранку на Дегтярівську, 25-а, щоб поділитися частинкою себе заради порятунку життя і здоров’я інших людей.
Виїзна бригада трансфузіологів і лаборантів Київського міського центру крові вже не перший рік відгукується на прохання мусульман-активістів і допомагає їм проводити акції з донації. Але в кінці року, коли більшість українських громадян зайняті передноворічним клопотами і гостро відчувається нестача донорів, вже самі медики звернулися до своїх добрих партнерів у ІКЦ м. Києва з проханням провести позачергову акцію. І, як виявилося, наміри послідовників Ісламу і бажання лікарів Центру крові збіглися.
Як розповів нашому кореспонденту муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, подібні акції проводяться в ІКЦ м. Києва до трьох разів на рік, і нагадав 32-й аят п’ятої сури «Аль-Маіда», в якому йдеться: «… Хто збереже життя людині — той немов зберіг життя усім людям»:
— Це дуже велика і корисна справа! Щорічно двічі-тричі на рік в нашому Ісламському культурному центрі проходять Дні донора. Ці акції ми проводимо давно, з 2014 року, коли була велика кількість поранених, які потребували переливання. У нас в країні дуже не вистачає донорської крові, а Іслам закликає до благодійної діяльності, до того, щоб рятувати людей, — зазначив шейх Саід.
Таким чином, донорство в Ісламі є не забороненим, а навпаки — схвалюваним діянням, однак є нюанси — частинкою себе можна поділитися винятково безоплатно:
— В Ісламі заборонено брати гроші за донорство, це благе діяння, давайте назвемо його благодійним внеском, можна здійснювати тільки безоплатно. Тому люди, які здають донорську кров, нічого не отримують, крім винагороди від Всевишнього Аллага. Це головна умова, — акцентував увагу шейх Саід.
9 літрів воістину безцінної крові, яку здали небайдужі в цей день, можливо, вже зараз, коли ви читаєте ці рядки, стали порятунком для когось.
Але не тільки кров’ю ділилися донори. Жоден з них, отримавши належні за законом кошти на компенсацію обіду, не взяв з цієї суми ні копійки. Всі без винятку — і мусульмани, і немусульмани —опустили їх у коробку з написом «садака». Це відбувається на кожній подібній акції, а зібрані кошти потім витрачаються на благодійні цілі.
— Цього разу всі гроші передадуть на подальшу реабілітацію підопічного Боярського дитячого будинку — семирічного Жені, що страждає на ДЦП. Нещодавно хлопчикові зробили складну операцію на суглобах в Інституті ортопедії, а на початку 2018 року реабілітаційні заходи продовжаться, тож будь-яка сума для дитини не буде зайвою, — розповіла ініціатор акції і донор із солідним стажем Тетяна Євлоєва.
Цього разу зібрано 1892 гривні — зрозуміло, що небайдужі залишали для благої справи не тільки виплачену лікарями центру крові компенсацію, а й додавали свої кошти.
Серед донорів, які беруть участь в акціях ІКЦ, були і немусульмани. Один з них — Єгор Карпенко, який не вперше здає кров для нужденних і вважає, що в цьому немає нічого дивного, як і в тому, що послідовники різних віровчень разом творять благі справи.
Тим самим юнак тільки підтвердив висловлену муфтієм ДУМУ «Умма» Саідом Ісмагіловим думку про те, що спільна діяльність на благо суспільства — найкраще щеплення від ксенофобії та ворожості, дієвий механізм налагодження міжрелігійного, міжетнічного діалогу, шлях до благополуччя, миру і злагоди в суспільстві:
— До нас приходять і немусульмани — найчастіше це люди, які самі колись в житті зіткнулися з проблемами і розуміють надзвичайну важливість і цінність донорства. Вони приходять і переконуються в тому, що для добрих справ релігійна приналежність не має значення. Для порятунку людини все одно, якої віри людина — чи мусульманин, чи християнин… Головне — здійснювати добрі справи!