Для якнайшвидшого повернення Криму кримським татарам потрібно надати національну автономію у складі України, − Саід Ісмагілов

Саід Ісмагілов: Для якнайшвидшого повернення Криму кримським татарам потрібно надати національну автономію у складі України

10 березня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся круглий стіл «Статус півострова Крим і перспективи його повернення до складу України». У заході серед інших відомих діячів культури, науки, мистецтва і релігії взяв участь муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який підтримав українського і кримськотатарського кіноактора, сценариста і режисера Ахтема Сейтаблаєва, що заявив про необхідність ухвалення закону про кримськотатарську національну територіальну автономію у складі України.

− Повернути Крим назад Україна зможе, тільки якщо надасть і відновить усі без винятку права кримськотатарського народу, − зазначив Саід Ісмагілов.

За словами релігійного діяча, великою помилкою держави було ігнорування потреб кримськотатарського народу, який повертався з депортації, коли люди були змушені займатися самозахопленнями, тому що не було-де зводити свій будинок, і боротися за повернення мечетей, медресе і всієї культової і культурної спадщини.

− Нам необхідно постійно повертати питання Криму на порядок денний, нагадувати владі нашої країни про те, що потрібна державна стратегія щодо повернення півострова, − сказав Саід Ісмагілов.

Муфтій висловив глибоке переконання, що російські окупанти сильно виснажать Крим, «тому що для них це не батьківщина, а ресурс, з якого потрібно викачати якомога більше, використовувати його на повну».

− Не хочеться, щоб це сталося, але скоріше за все вони доведуть Крим до виснаження. Відродити його з любов’ю і ніжністю зможуть тільки кримські татари, які століттями там жили і обробляли цю землю. Тому для якнайшвидшого повернення Криму потрібно надати кримським татарам національну автономію в складі України. Це дуже надихне людей, буде підштовхувати робити все, щоб півострів скоріше повернувся в Україну, − додав Саід Ісмагілов.

За його словами, фактично кримськотатарська культурна автономія буде запорукою того, що ніхто знову не зможе окупувати півострів, коли сам корінний народ хоче жити у складі України.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.