Всеукраїнська Асоціація громадських організацій «Альраїд» спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Український центр ісламознавства» у зв'язку з наближенням десятої річниці вересневих терактів у США виступила зі зверненням, у якому висловила позицію мусульман України щодо цієї сумної події і наслідків, до яких вона призвела.
Десять років тому, 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку і Вашингтоні сталися жахливі теракти, наслідки яких справили величезний вплив на процес світового розвитку протягом наступного десятиліття. За лічені години їх жертвами стали близько трьох тисяч осіб - громадяни 115 країн світу, в тому числі, багатьох мусульманських країн.
Саме ці події стали визначальним чинником зовнішньої політики США у наступні роки, і саме їх висвітлення у ЗМІ спричинило сплеск ісламофобії у всьому світі.
Іслам, релігію миру, терпимості та розвитку справедливого суспільства, почали ототожнювати з тероризмом, жорстокістю і нетерпимістю до інших конфесій. Незважаючи на це та на перешкоди, що виникають внаслідок зазвичай упередженого ставлення, мусульмани всього світу продовжували і продовжують активно працювати на благо суспільства, робити свій внесок у його розвиток і вдосконалення.
Внаслідок войовничого курсу тодішнього президента США Дж. Буша, світ опинився на межі планетарної війни між західною та ісламською цивілізаціями: боротьба з «Аль-Каїдою» на теренах Близького і Середнього Сходу, та й на території США і Західної Європи, погрожувала перерости у черговий «хрестовий похід» проти Ісламського світу.
Така "ковбойська" політика не просто не принесла відчутних успіхів для керівництва США, але, навпаки, - різко підірвала престиж Америки в Ісламському світі і помітно дестабілізувала загальну ситуацію.
Сполучені Штати Америки та їх союзники загрузли у військових діях в Іраку й Афганістані, американські безпілотні літаки наносили ракетні удари в Пакистані, погрожували завдати удару по ядерних об'єктах Ірану. У цих військових авантюрах США втратили понад 6000 військовослужбовців і трильйони доларів, погубивши при цьому понад 745 000 чоловік серед мирного населення (Ірак - 655 000, Афганістан - 34 000, Пакистан - 56 000 чоловік) і змусивши мільйони людей шукати притулку в інших країнах. Крім того, з початком військової окупації Афганістану в країні зросло виробництво героїну, а поширення політики «привнесення демократії на багнетах» в Лівію та бомбардування цієї країни силами НАТО стали безпосередньою причиною загибелі або поранень більш ніж 5 000 мирних жителів цієї країни.
Ставка на силовий примус країн Близького і Середнього Сходу прийняти «західну модель» демократії, без урахування історичних традицій, цінностей та менталітету народів регіону сприяла радикалізації місцевого населення, створюючи благодатні умови для діяльності екстремістських організацій.
Результатом цієї недалекоглядної стратегії стало помітне посилення такого потворного явища, як ісламофобія. Її почали активно використовувати праворадикальні європейські та американські партії та рухи. Жупел ісламофобії став зручним інструментом для значної частини владних кіл західних країн у їх прагненні перекласти провину за всесвітню фінансово-економічну кризу, що виникла, на мусульманське населення своїх країн. Закономірним результатом цієї ісламофобской істерії стала поява такого патологічного вбивці, як Андреас Брейвік, який втратив здоровий глузд на божевільних ідеях боротьби з «мусульманською навалою» в Європі.
Прийшовши наприкінці 2008 р. до влади у США новий президент Барак Обама приступив до деякого переосмислення і переформовування політики Сполучених Штатів щодо Ісламу й Ісламського світу. Виступ пана Обами в Каїрському університеті 4 червня 2009 р. і в Держдепартаменті США 19 травня 2011 р. позначили принципи та основні напрями нової політики США по відношенню до Ісламського світу, в основі якої лежать визнання права мусульманських народів на пошуки нових форм їх гідного існування, а також самоврядування відповідно до своїх цінностей і традицій.
Вирішальну ж роль у розбудові взаємин між Західним і Ісламським світами зіграли колосальні внутрішні зміни в самому Ісламському світі, які втілилися в широкомасштабному процесі, що отримав назву «Арабська весна». Цей процес започаткував духовно-культурний ренесанс арабського народу, повернення його національно-культурної, духовної та цивілізаційної ідентичності.
Сьогодні відбувається становлення нової системи відносин між Заходом та ісламським світом, який, перетворюючись в активний суб'єкт історичного процесу, шукає своє гідне місце в міжнародному співтоваристві. Примітно, що духовною, ідеологічною основою «Арабської весни» став справжній Іслам - Іслам, який послідовно відстоює справедливість, права людини, толерантність. Такий Іслам не потребує ненависті, ворожнечі, тероризму.
Мусульмани України - невід'ємна частина українського суспільства - послідовно відстоюють міжрелігійну толерантність, взаємоповагу і взаємодопомогу. Вони вносять гідний вклад у розвиток усіх сфер життя країни. Послідовники Ісламу представлені в економіці та бізнесі, в культурі, мистецтві і духовному житті країни.
Мусульмани України висловлюють свої співчуття постраждалим у терактах 11 вересня, а також їх сім'ям та близьким, і закликають вшанувати їх пам'ять своєю активною позицією щодо практичного втілення ідей миру, солідарності, справедливості, свободи і доброго ставлення один до одного, незалежно від релігійних і національно -культурних відмінностей.
Іслам категорично засуджує тероризм як засіб вирішення будь-яких проблем. Це релігія миру, милосердя, людяності та справедливості. Цілком закономірно, що ми твердо дотримуємося лінії збереження та зміцнення міжрелігійної та міжнаціональної злагоди і розглядаємо це як невід'ємну умову успішної реалізації курсу на європейську інтеграцію країни. Вся наша робота спрямована на досягнення цих благородних завдань. У цьому ми бачимо своє високе призначення, виходячи з вимог Всемогутнього Господа.
За матеріалами arraid.org
Посилання на тему:
Мусульмани України рішуче засудили теракт в аеропорту «Домодєдово»
Мусульмани України засуджують напад на церкву в Єгипті і закликають єгипетський народ об'єднатися
Українські мусульмани закликають ЗМІ і політиків не ототожнювати Іслам з тероризмом
Українські мусульмани рішуче засуджують теракт у московському метро