Мусульмани і християни Палестини - разом за незалежну державу

1
Пан посол спростував масовані ЗМІ повідомлення про утиски свободи віросповідання християн у Палестині.
04.01.2012
Оцініть статтю: 
(262 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Мусульмани і християни Палестини нарівні борються за незалежність Палестинської держави. Про це в інтерв'ю порталу «Релігія в Україні» заявив посол Палестинської Автономії в Україні д-р Мохаммад Аль-Асаад. «В нас багато відомих християн, які загинули заради палестинської державності», - сказав він.

Пан посол спростував масовані ЗМІ повідомлення про утиски свободи віросповідання християн у Палестині.

«Будь-які теракти чи вбивства - це звичайний кримінальний злочин, не пов'язаний з релігією», - підкреслив Аль-Асаад, відповідаючи на питання про вбивство в 2007 році відомого у секторі Газа християнського активіста Рамі Хадер Айяда (Rami Khader Ayyad).

Він розповів, що в Газі знаходиться чимало християн, хоча режим партії ХАМАС, що контролює сектор Газу, можна вважати ісламістським.

«Тим не менше, у діях радикалістів складно відшукати релігійні мотиви», - зазначив пан посол, який сам належить до помірної партії ФАТХ.

Місце паломництва

Навіть незважаючи на існуючу складну ситуацію, щороку в Палестину прилітає близько 2 млн іноземців для паломництва, повідомив Аль-Асаад, розповівши, що люди, які відвідали Палестину, побачили і відчули: кожен віруючий може спокійно виконувати свої ритуали, молитви і звернення до Бога.

Він зазначає, після того, як «Ізраїль» скасував візовий режим для туристів з України, турпотік із нашої країни зріс. За його даними, в 2011 році близько 20 000 - 25 000 українців відвідали Палестину, що принесло користь автономії.

Тому Аль-Асаад вважає, що розвиток відносин між двома державами йде вірним шляхом.

«Я впевнений, що будь-який візит, який би характер він не носив, закінчується дуже добрими враженнями українців, так як палестинці доброзичливі і гостинні. Навіть незважаючи на складну обстановку».

Українські християни за незалежну Палестину

В Палестині із задоволенням дивляться на позицію України у частині врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту.

«Християнство, що вийшло з Києва, ще з давніх часів ставилося до Палестини доброзичливо і з душею», - зазначив пан посол.

Виходячи зі свого досвіду спілкування з представниками всіх конфесій, представлених в Україні, він не згоден з думкою, що українські християни схильні у палестино-ізраїльському

конфлікті підтримувати «Ізраїль». Навпаки, за його спостереженнями, українські церкви підтримують процес мирного, безкровного врегулювання конфлікту.

«Ми підтримуємо Палестину в її прагненні бути незалежною державою на карті світу», - чув він від усіх.

Зазначимо, що на сьогодні у Палестині представлені всі конфесії, у тому числі близько 55 000 християн, які є невід'ємною частиною палестинського народу.

Палестинські мусульмани вважають християн абсолютно рівним партнером у діалозі, каже Аль-Асаад.

За матеріалами «Релігія в Україні»

Посилання на тему:

МЗС: Україна підтримує право палестинців на створення незалежної держави

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.