Невже я знову опинився в Російській Федерації? — колишній політв’язень Кремля Рафіс Кашапов

Невже я знову опинився в Російській Федерації? — колишній політв’язень Кремля Рафіс Кашапов
13.03.2018
Оцініть статтю: 
(546 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Один із лідерів Татарського громадського центру (ТГЦ) Рафіс Кашапов, засуджений у Росії до 3 років позбавлення волі в колонії загального режиму через розміщені ним у соціальних мережах інформаційні матеріали і що нині перебуває в Україні, під час прес-конференції 7 березня прокоментував обшук, проведений СБУ в приміщеннях Ісламського культурного центру, і заявив, що те, що сталося змусило його думати, що він «знову опинився в Російській Федерації».

— Невже я знову опинився в Російській Федерації?. Подібні заходи, репресивні дії щодо мусульман проходять в кавказьких і поволзьких республіках щодня! Якщо ми мовчатимемо, то завтра-післязавтра не тільки стосовно мусульман, але і православних почнуться такі репресивні заходи!

Кашапов також розповів, що методи, використовувані правоохоронними органами РФ для звинувачення мусульман, зокрема підкидання літератури, зброї і наркотиків, схожі на зафіксовані на представлених під час прес-конференції відеофайлах з камер зовнішнього і внутрішнього спостереження в ІКЦ.

Нагадавши про те, що нині у РФ списки мусульманської літератури, що підлягає знищенню, містять понад 1200 найменувань, Рафіс Кашапов закликав не допустити подібного в Україні та висловив припущення, що акція силовиків проти Ісламського центру сталася «з подачі ФСБ і ГРУ Російської Федерації».

Також активіст підкреслив, що ні зараз в Україні, ні під час свого перебування в Татарстані він не стикався ні з одним випадком, коли українські мусульмани виходили проти інших громадян або проводили якісь «різкі акції» і тим більше терористичні акти.

Як голова ТГЦ Рафіс Кашапов від імені мусульман Татарстану висловив осуд діям СБУ проти мусульман і повідомив, що і багато інших громадських мусульманських організацій Татарстану засудили те, що сталося, зокрема назвав голову Міллі-меджлісу татарського народу, а також голову «Шури аксакалів», і передав за їх проханням побажання мусульманам, щоб надалі стосовно них подібних правопорушень не відбувалося.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.