Реальний ворог Америки – ісламофобія

1
Доповідь, опублікована у США, підтвердила, що загроза, яку представляє для національної безпеки США радикальна частина мусульманської громади, нікчемно мала
14.02.2012
Оцініть статтю: 
(153 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Доповідь, опублікована у США, підтвердила, що загроза, яку представляє для національної безпеки США радикальна частина мусульманської громади, нікчемно мала. Істерична кампанія стигматизації мусульман є для американського суспільства куди серйознішою загрозу, аніж радикалізація.

Доповідь, опублікована у США минулого тижня, лише підтвердила те, що для мусульман-американців, уже давно не секрет: загроза, яку представляє для національної безпеки США радикальна частина мусульманської громади, нікчемно мала.

Центр з вивчення тероризму і національної безпеки (Centre on Terrorism and Homeland Security) встановив, що в 2011 звинувачення в злочинах, пов'язаних з тероризмом, були висунені тільки проти 20 мусульман, тоді як в цілому по країні зареєстровано 14 тисяч вбивств, причому жодне з них не було справою рук екстреміста-мусульманина.

Ми раді, що ще одне об'єктивне та всебічне розслідування показало, що насильницькі акти підтримує лише крихітна частина мусульманської громади у США. Тим часом, мусульмани, як і раніше, хвилюються у зв'язку зі зростаючою загрозою, яку представляє для американського суспільства організована кампанія, що набирає обертів, яка зображує всіх мусульман потенційними терористами і злочинцями.

Ніхто не заперечує, що деякі мусульмани дійсно прибігали до насильства, але абсолютно очевидно, що ці індивідууми є відхиленням від середньостатистичної норми, і зовсім не висловлюють думку всіх мусульман, так само, як Тімоті Маквей, Джаред Лі Лафнер або Андерс Берінг Брейвік не представляють всіх християн.

Останніми роками виникла ціла низка політично мотивованих груп, зацікавлених у тому, щоб порочити мусульман та витісняти їх на узбіччя американського суспільства. Після того, як одна така група перебрехала до невпізнання запропонований фондом «Ініціатива Кордови» план побудувати поруч із місцем терактів на Манхеттені ісламський громадський центр, нас почали називати «підступними джихадистами» і «вовками в овечій шкурі». Хтось навіть заявив: «Зараз вони здаються порядними людьми, але через 10, 15 або 20 років напевно перетворяться на екстремістів».

Те, що починалося як робота маргінальних груп з расистською ідеологією, тепер підхоплене всім спектром політичних сил. Курсантам поліції Нью-Йорка у перервах між заняттям постійно показували ісламофобський фільм «Третій джихад». Відомо, що його творці були пов'язані з деяким організованим рухом з бюджетом у більш ніж 40 мільйонів доларів, який активно веде свою пропагандистську кампанію в усіх п'ятдесяти американських штатах. Конгресмен-республіканець Пітер Кінг (Peter King), попри те, що опоненти підозрюють його самого у зв'язках з Ірландською республіканською армією і католицьким тероризмом в Ірландії, провів серію засідань Конгресу про радикалізацію американських мусульман, для яких важко підібрати інше визначення, окрім як «полювання на відьом».

Так само, республіканські кандидати у президенти від Германа Кайна (Herman Cain) до Ньюта Гінгріча (Newt Gingrich) та Рика Санторума (Rick Santorum) побудували свої виборчі кампанії на основі демонізації мусульман і спростування нашої лояльності країні.

Але так було далеко не завжди. Після терактів 11 вересня 2001 президент Буш у своєму виступі у вашингтонському Ісламському центрі сказав: «Тероризм не є обличчям дійсної ісламської віри... Думаючи про іслам, ми уявляємо собі релігію, яка несе розраду мільйонам людей у всьому світі. Тільки серед американських громадян налічується декілька мільйонів мусульман, і вони приносять безцінну користь нашій країні».

Наші спільники в міжрелігійних і правозахисних організаціях розробляють заходи у відповідь на штучно створене протистояння ісламу та американського суспільства, яке доки продовжує загострюватися. Так, у відповідь на слухання Пітера Кінга коаліція з 150 міжрелігійних організацій влаштувала мітинг під гаслом «Сьогодні я теж мусульманин». Центр Бреннана за справедливість (Brennan Center for Justice) при Нью-Йоркському університеті очолив кампанію, що розкриває недоліки у роботі Департаменту поліції Нью-Йорка з мусульманами.

Ми знаємо, що переважна більшість американського населення визнає, що дійсний іслам - у помірності та толерантності. Попри те, що істеричні випади проти мусульман добре оплачуються, вони не проникають до серця нації. Стоячи пліч-о-пліч, ми здолаємо тих, хто сіє ненависть і підозри, і повернемо принципи поваги і довіри на їх законне місце у центрі американського політичного і цивільного життя.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Американські мусульмани не так небезпечні, як їх малюють

Більшість американців вважають, що мусульман несправедливо таврують

Мусульманські лідери США побоюються зростання ісламофобії

Американці зізналися у ворожості до мусульман

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.