Релігія повинна об'єднувати, а не протиставляти

1
Кримський політолог, відреагувавши на висловлювання голови синодального Відділу Всеволода Чапліна про необхідність нарощування Росією військової присутності в усіх регіонах світу для боротьби з «кольоровими революціями».
11.01.2012
Оцініть статтю: 
(182 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Усі існуючі релігії на землі повинні сприяти збереженню миру і толерантного ставлення між різними народами. Таку думку висловив кримський політолог, журналіст Айдер Аджімамбетов, відреагувавши на висловлювання голови синодального Відділу по взаєминах Церкви і суспільства протоієрея Всеволода Чапліна про необхідність нарощування Росією військової присутності в усіх регіонах світу для боротьби з «кольоровими революціями».


«Перетворювати релігію в інструмент політичного протистояння в жодному разі не можна. Адже ми всі знаємо, що релігія, в першу чергу, - це духовний стан людини, і залучати до неї політику, попросту, - блюзнірство. Релігія повинна сприяти об'єднанню людей, бути помічником у пошуку оптимальних рішень. І це - безпосереднє завдання вищого духовенства, у тому числі і Московської православної церкви », - вважає Аджімамбетов.

На його думку, заклик духовенства до посилення військової присутності Росії в регіонах, де люди бажають відчувати себе вільними і не обмежаними в своїх правах, викликає подив.


«Потрібно звернути увагу на те, що відбувається в Росії після виборів до Державної Думи. Адже люди піднімаються проти влади не від доброго життя, а через те, що вважають себе обмеженими в правах, бідними тощо. І це не подобається духовенству? Виходить так, що МПЦ стане благословляти сьогоднішню владу Росії у разі застосування щодо своїх громадян зброї? Після такої заяви це цілком можливо», - каже політолог.

Аджімамбетов зазначає, що ця заява була зроблена не випадково, оскільки до виборів президента Росії залишилося зовсім мало часу і вона виглядає, як залякування.


«Дана заява виглядає як попередження громадянам Росії, що, у разі масових акцій протесту після виборів, на них чекає військова, благословенна церквою, відсіч. І тому я вважаю, що це висловлювання найменше стосується тих країн, які якось пов'язані з «кольоровими революціями», - резюмував він.

За матеріалами QHA

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.