Зрадники України мстять мені за мої принципові переконання, − Ахтем Чийгоз

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз

На сторінці Меджлісу кримськотатарського народу в соцмережі Facebook розміщена промова заступника голови представницького органу кримських татар Ахтема Чийгоза на судовому засіданні 4 лютого 2016 року.

«Я вже рік знаходжуся не на судах, а на судилищах, що проходять під диктовку прокуратури. Докази, як в кримінальній справі, так і за фактом мого арешту, є надуманими. Прокуратура мене звинувачує та утримує в заручниках як кримського татарина, всіляко тиснучи на суддів. Особиста зацікавленість очевидна. Сподіватися на розсудливість марно.

Говорять про те, що я можу покинути територію Криму, маючи громадянство України, паспорт мій знаходиться у слідчому комітеті: і закордонний, і цивільний, і це відомо прокуратурі. Заявляють про те, що я можу не з’явитися, хоча всім відомо, що всі мої родинні та соціальні зв’язки в Криму, у мене тут четверо дітей, онуки… Так, я громадянин України, і не вважаю це злочином. Думаю, що деякі керівники прокуратури, працюючи на державу Україна, зрадили присягу і сьогодні мені мстять за це, за мої принципові переконання.

Я живу в Криму, і це моя Батьківщина. Нікуди ховатися я не збирався і не збираюся. Я готовий відповідати на будь-які питання і прокуратури, і суду. Вважаю, що за мої політичні переконання мене тримають в заручниках. Намагаються за рахунок мого арешту залякати весь народ. Всі проблеми, які відчуває влада в Криму і прокуратура, намагаються на мене списати. Це звучало з вуст прокурорів неодноразово на судових засіданнях. Всі судді − заручники і про жодне правосуддя мови бути не може».

Як раніше повідомляла прес-служба Меджлісу, 4 лютого 2016 року Верховний суд Республіки Крим відхилив апеляційну скаргу захисту фігуранта «справи 26 лютого», заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза і залишив у силі рішення суду від 25.01 про продовження терміну утримання його під вартою до 8 березня.

Докази адвоката Лісового про відсутність конкретних фактів, що підтверджують наміри Чийгоза сховатися або чинити тиск на свідків, суддівська колегія проігнорувала.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз знаходиться під арештом в СІЗО Сімферополя з 29 січня 2015 року. Йому інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК РФ («Організація масових заворушень з заподіянням насильства і знищенням майна»).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.