Релігія є невід’ємною частиною життя сучасної людини, тому події, які відбуваються сьогодні в різних куточках світу, так чи інакше формують ставлення до якогось віровчення чи до релігій загалом. Що ж мається на увазі під словом «релігія», які її основні прояви у сучасному світі і чи є різниця між релігією та вірою розповів в інтерв’ю муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов.
Що таке релігія в сучасному світі?
− Нині до релігії ставляться
Релігія робить людину краще чи змушує ненавидіти «іншого»?
− Може бути і так, і так. Одних віра робить кращими, докорінно змінює їх життя, а інші під впливом маніпуляторів від релігії починають ненавидіти іншого. Але тих, хто краще, набагато більше.
Це засіб самоідентифікації, для того, щоб помилково не вбити свого чи щось інше?
− Релігія − це духовне життя, це гармонія з Богом, із собою, зі Всесвітом, це отримання сенсу життя. А той, хто в релігії бачить лише ідентифікацію за принципом
Це ліки від смерті чи привід для вбивства?
− Релігія не може бути приводом для вбивства, бо всі світові релігії це забороняють. Вона не може бути і ліками від смерті, бо в цьому житті кожна людина помре − так встановлено Богом. Але релігія дає відповідь, що буде після смерті, як гідно прожити це життя і як в наступному отримати Божу милість та вічне щастя.
Чи є «хороші» і «погані» релігії?
− Кожна релігія вважає, що вона є правильною, що вона веде до Бога. Це нормально. Головне, щоб людина не ставилась вороже до світоглядного вибору іншої людини. Бог сам усіх розсудить, судити іншого − не людська справа.
Чи є різниця між релігією і вірою?
− Різниця є. Віра − це щире, не набір ритуалів та атрибутів. Вона може бути, наприклад, позарелігійною, коли людина вірить в те, що не викладено у жодному з віровчень. А релігія − це сталий феномен, те, що поєднує віру з етикою та релігійною практикою. На жаль, є люди релігійні, але не досить щирі у своїй вірі. Ті, що ставляться до релігії, як до певної
Джерело: ГЕНПЛАН