Мусульмани та християни США спільно борються проти суспільних упереджень

1
«Адже це ненормально, коли про мусульманку, що йде в бурці або хіджабі, думають: "Яка ж вона пригноблена і неосвічена. Ми зобов'язані терміново допомогти їй"», говорить Романа Манзур.
10.04.2013
Оцініть статтю: 
(371 оцінка)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Зібравшись в незвичайній обстановці, в приміщенні церкви Еванстона, мусульманки Чикаго вирішили в черговий раз зламати зростаючий в американських масах безпідставний стереотип про свою релігію і хіджаб.

«Адже це ненормально, коли про мусульманку, що йде в бурці або хіджабі, думають: "Яка ж вона пригноблена і неосвічена. Ми зобов'язані терміново допомогти їй"», говорить Романа Манзур (Romana Manzoor), координатор міжрелігійних відносин Американського Ісламського коледжу.


У суботу ввечері, в чиказькій баптистській церкві було проведено незвичайний захід. З ініціативи міжрелігійного комітету церкви був проведений вечір «Жінка в ісламській традиції», метою якого було руйнування стереотипів навколо Ісламу і ролі мусульманської жінки.


Мусульманка, що відвідала захід, Рана Юртсевер (Rana Yurtsever) розповіла про ставлення американської школи до хіджабу. Вона згадала, як їй за шкільних часів доводилося на початку кожного навчального року пояснювати, навіщо вона одягає на голову хустку.


Точно не відомо, але США є домом для приблизно 7-8 мільйонів мусульман.


Іслам розглядає хіджаб як елемент одягу, що покриває волосся жінки, а не як символ релігійної приналежності. Що ж до обличчя, то більшість ісламських вчених підтримують думку, що жінка не зобов'язана покривати обличчя і кисті рук.


Для баптистської церкви це не перший досвід участі у налагодженні міжконфесійного діалогу та соціальної справедливості.


«Ми постаралися зробити все можливе, щоб допомогти боротися зі стереотипами навколо Ісламу», говорить Харрінгтон (Harrington), лідер комитету духовного наставництва церкви.


За словами Харрінгтона, що є членом церкви вже 27 років, вони організовують подібні міжрелігійні заходи щомісяця.


Крім того, Манзура, наприклад, проводила в церкві шести-тижневий курс з Ісламу 2 роки тому. Вона висловлює надію, що діалог релігій створить баланс і зруйнує стереотипи навколо Ісламу і мусульманки.


За останніми даними Ради американо-ісламських відносин (CAIR), Каліфорнійського університету та Центру раси і статі Берклі, рівень ісламофобії серед громадян США значно виріс. А останнє дослідження в США показало, що мало хто з громадян знає хоча б мінімум про мусульман і їх вірі.


Недавнє опитування Gallup виявило, що 43 відсотки американців по всій країні мають, принаймні, «трохи» упереджень щодо мусульман. Інше опитування Gallup показало, що більшість американських мусульман є патріотами і лояльними до своєї країни і з оптимізмом дивляться у майбутнє.


Джерело: onislam

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.