Парк «Київ у мініатюрі», що знаходиться на території Гідропарку і містить півсотні маленьких копій найцікавіших споруд, поповнився кількома незвичайними експонатами. На додачу до саду в національному індонезійському колориті, який було відкрито наприкінці жовтня 2017 року на території Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка, 10 листопада в українській столиці з’явилося п’ять бронзових копій найвизначніших споруд далекої Індонезії, серед яких — мусульманська мечеть «Істікляль», буддійський храм «Боробудур», індуїський храм «Пура Улун Дану», християнський Кафедральний собор, а також мініатюрна копія Національного монументу Індонезії.
Посол Індонезії в Україні пан Юдді Кріснанді на церемонію відкриття запросив й представників українських мусульман — муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Саіда Ісмагілова та співробітника PR-відділу ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Хусама Іссу.
У промові пан посол розповів про свою країну, в якій на сьогодні мешкає понад 245,6 млн осіб і яка вирізняється етнокультурним розмаїттям, про те, що більша частина (близько 88%) населення сповідує Іслам, що народ Індонезії складається з більш як 300 різних етнічних груп з більш ніж 700 різними мовами, культурами, релігіями, віруваннями тощо.
— Ці мініатюри було обрано для відображення різноманітності Індонезії на прикладі принципів Панча Сила — офіційної основоположної ідеології індонезійської держави, — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол.
Серед тих, хто разом із закордонним послом перерізав червону стрічку на відкритті моделей найзнаковіших архітектурних пам’яток Індонезії в парку «Київ у мініатюрі», був і шейх Саід Ісмагілов. В коментарі кореспонденту нашого видання Саід-хазрат підкреслив, що Посольство Індонезії, реалізуючи культурні проекти, що розповідають про природу чи архітектурні перлини своєї країни, презентує нам її як віротерпиму та толерантну, де не просто співіснують поруч, а дружать представники різних віровчень:
— Посольство Індонезії в Україні реалізує дуже цікаві культурні проекти. Нещодавно було відкриття індонезійського парку в Київському ботанічному саду, а сьогодні посольство відкрило серію мініатюр, які презентують Індонезію в Україні. Це дуже цікавий культурний внесок. Такі проекти посольства і такі ініціативні співробітники диппредставництва, які постійно знаходять незвичайний формат і варіант презентування своєї мусульманської країни в Україні, заслуговують тільки на похвалу і повагу, — переконаний Саід Ісмагілов.
Муфтій зауважив, що під час реалізації проектів, які презентують Індонезію, посольство цієї країни піклується не лише про зовнішній ефект, а й про самих відвідувачів:
— В Індонезійському парку в ботанічному саду серед павільйонів була навіть передбачена альтанка для здійснення намазу! І тут, у Парку мініатюр, найбільше місця відведено під макет мечеті. Вона займає більше місця, ніж масштабна копія стародавнього і дуже відомого історичного пам’ятника — храму Боробудур, що його зведено на Яві (він міститься у Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО). Це нагадує про те, що Іслам — релігія, яка домінує в Індонезії. При цьому треба підкреслити, що Індонезія славиться своєю толерантністю і мирним співіснуванням представників різних релігій. Ось, наприклад, кафедральний собор в Індонезії розташований поруч з мечеттю. І коли в п’ятницю багато мусульман приходять на джума-намаз, собор відкриває свої парковки, щоб послідовники Ісламу могли поставити свої машини. А в неділю, коли християни збираються на служіння, то вже мечеть відкриває для них свої парковки. Це демонструє нам те, наскільки мирно і близько можуть не просто співіснувати, а дружити й допомагати одне одному представники різних релігій.
Після урочистого відкриття ділянки Індонезії в Парку мініатюр всі присутні мали змогу скуштувати національні індонезійські страви.
Група мініатюр ще доповниться клумбами та доріжками, і навесні під час запланованого візиту президента Індонезії відбудеться вже остаточне відкриття всієї цієї краси.
Довідково:
Парк «Київ у мініатюрі» відкрився 23 червня 2006 року. На території «маленького міста» площею 1,8 га розташовані понад 50 макетів найцікавіших будівель столиці, виконаних у масштабі 1:33. У міні-Києві «проживають» близько 700 мешканців. У парку існують свій Майдан Незалежності, Андріївська церква, Собор Святої Софії, аеропорт «Бориспіль» та багато інших відомих споруд.