У Франції псевдо-поліцейські використовують коронавірус для обману, «штрафуючи» китайців у масках.
Деякі китайські студенти заплатили фальшивим поліцейським-шахраям так звані штрафи у розмірі до 150 євро.
Як повідомляє видання «Le Parisien» , про це повідомило посольство Китаю в Парижі.
Цей новий вид шахрайства виник на гребені хвилі епідемії коронавірусу.
Китайське посольство в Парижі повідомляє про випадки шахрайства щодо китайських громадян, до яких фальшива «французька поліція» обманним шляхом застосувала штрафні санкції за носіння медичних масок у громадських місцях.
Зловмисники «штрафували» їх, посилаючись на ісламофобський закон, прийнятий у Франції, яким заборонено... хіджаби і нікаби — завіси, що прикривають обличчя.
У той час, як за порадою органів охорони здоров'я Китаю, практично всі використовують медичну маску, щоб уникнути зараження вірусом, що викликає Covid-19, у Франції зустріти людей, які закривають свої обличчя через побоювання інфікування, довгий час було рідкісним явищем.
Уряд, який побоюється дефіциту медичних масок, станом на 9 березня не озвучував серед переліку рекомендацій носіння респіраторів і масок, незважаючи на часті випадки перебування у громадських місцях вихідців з охопленого епідемією коронавірусу Китаю або інших країн.
«Цих студентів [...] оштрафувала «поліцією» на 150 євро за порушення закону, що забороняє приховування обличчя в громадських місцях», — йдеться у повідомленні на веб-сайті посольства КНР.
«Після проведення перевірки французька поліція і органи правосуддя з'ясували, що це злочинці, які видавали себе за поліцію, — сказано у заяві. Також підкреслюється, що носіння маски за станом здоров'я або для його захисту абсолютно не є незаконним.
Китайське посольство також повідомило, що аферисти представлялися агентами служби охорони здоров'я, щоб обманним шляхом проникнути до будинків китайських громадян, які живуть у Франції, і скоїти крадіжку їх майна.
Посольство КНР закликає китайців «бути напоготові» у ситуаціях, коли хтось стверджує, що діє у рамках превентивних заходів проти коронавірусу.
Азійська громада іноді є метою злодійських нападів у паризькому регіоні.
Антикитайські акти расизму також проявилися в усій Європі після початку епідемії Covid-19.
Як нагадує видання, Франція була першою європейською країною, яка заборонила прикривати обличчя у публічних місцях.
Цей закон був оприлюднений у жовтні 2010 року і введений у дію з квітня 2011 року.
Закон передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі до 150 євро за носіння нікабу (вуаль, яка тільки показує очі) або паранджі (яка приховує очі сітчастою тканиною).
Як повідомляло видання з посиланням на інформацію від La Croix, яка спирається на «кілька джерел», у жовтні 2018 року очікувалося, що Комітет ООН з прав людини опублікує «висновки» про прийняття у 2010 році французького закону про заборону паранджі, який знищив свободу віросповідання і легалізував дискримінацію.
Повідомлялося, що експертний орган винесе рішення за двома запитами жінок, яких оштрафували за порушення закону.
Влітку того ж 2018 року Комітет ООН вже зробив «висновки» у справі Baby Loup, яка включала в себе звільнення медсестри під прикриттям асоціації.