Видано перший в Україні навчальний посібник з толерантності для студентів

1
В провідних вишах України, де навчаються іноземні студенти, вже трапляються прояви нетолерантної поведінки, а інколи й прямої демонстрації ксенофобії і расизму.
09.04.2010
Оцініть статтю: 
(394 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні презентувало 7 квітня перший за роки незалежності посібник «Людина в полікультурному суспільстві», спрямований на протидію ксенофобії та покликаний поширювати ідеї культурного розмаїття. Підручник призначений для викладачів та студентів вищих навчальних закладів України, а його видання здійснюється за фінансової підтримки Фонду стратегічних програм уряду Великої Британії.

Як зазначалося під час презентації, це спільна робота авторського колективу, до якого увійшли викладачі кількох провідних вишів України, зокрема, Київського національного університету ім. Т.Шевченка, Києво-Могилянської академії, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Національного медичного університету ім. О.Богомольця, Національної Академії педагогічних наук тощо.

Експерт проекту завідуюча лабораторією суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН Олена Пометун зауважила, що навчальний курс «Людина в полікультурному суспільстві» не є обов'язковим для вивчення - рішення про це ухвалюватиме вчена рада кожного навчального закладу. Після закінчення друку посібника його буде запропоновано абсолютно всім вишам, а примірники надійдуть в університетські бібліотеки, «але рекомендувати комусь вводити такий курс ми не можемо, це справа самого вишу», - зазначила вона.

Водночас експерт звернула увагу на те, що у 2000-му році рівень толерантності в Україні був одним з найвищих на пострадянському просторі, але наразі в країні спостерігається стійка тенденція до його зменшення, що підтверджують і соціологічні дослідження.

Пометун зауважила, що коли нині йдеться про проблеми полікультурного суспільства, то ми згадуємо мовне питання, кримську проблему і «абсолютно не бачимо того, що в провідних вишах України, де навчаються іноземні студенти, вже трапляються прояви нетолерантної поведінки, а інколи й прямої демонстрації ксенофобії і расизму. «На жаль, прямого реагування на це навчально-виховного процесу ані в школі, ані у вузі ми не бачимо», - констатувала вона.

У зв'язку з цим автори посібника намагалися поставити проблемні питання у тому вигляді, в якому вони існують у сьогоднішньому полікультурному просторі України, «щоб принаймні привернути до цього увагу молодих людей», зазначила О.Пометун.

Навчальний курс, що складається з кількох розділів, розрахований на 54 години і адресований студентам 3-4 курсів вищих навчальних закладів здебільшого гуманітарного спрямування, однак окремі його розділи за бажанням викладачів можна також включати до інших гуманітарних курсів.

За матеріалами «Громадський простір»

Посилання на тему:

Міжнародний фонд «Відродження» оголосив в Криму конкурс «Толерантна Україна»

В Луганську стартував проект з міжнаціональної та етнічної толерантності

В Україні поширюватимуть цінності культурного розмаїття

Під впливом ЗМІ, образ мусульманки у киян найчастіше асоціюється з тероризмом

Human Rights Watch: Україна вороже ставиться до шукачів притулку і дискримінує частину своїх громадян

Верховна Рада посилила відповідальність за злочини на ґрунті расової, національної або релігійної нетерпимості

В Україні не працюють механізми покарання расистів і ксенофобів

В Україні найчастіше від дискримінації потерпають студенти-іноземці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.