Прапор України: друг із Франції фанат Шевченка

1
Крім української делегації прапор України несла група паломників з Марокко
13.11.2012
Оцініть статтю: 
(482 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У другий день в Міні на шляху до джамарату сталася ситуація, яка приємно здивувала українських паломників, коли вони побачили братів з Марокко з українським стягом. Продовження розповіді про хадж українських мусульман в матеріалі нашого власного кореспондента в Саудівській Аравії.

Після завершення важливих ключових ритуалів хаджу паломники повинні залишатися в долині Міна ще на три дні. 26 жовтня, або 10 зульхіджа, коли всі мусульмани в світі святкують Ід аль-Адха, паломники з Міни зайняті здійсненням завершальних ритуалів - це ритуальне побиття стовпів джамарата, що символізують сатану, заклання тварини та гоління голови. Після цього паломник виходить частково з іхраму (стан духовної чистоти паломника) - прийнявши душ і переодягнувшись з білого полотна у чистий одяг. Далі, якщо у цей день вистачає сил, паломники намагаються потрапити до Мекки для здійснення ритуального обходження Кааби і здійснення ритуалу саій - біг між горами Сафа і Марва.

У момент завершення останнього пробігу до Марва, виникають почуття виконаного обов'язку, тому що на цьому найважливіші і важкі ритуали позаду.

Наступні три дні прочани знаходяться в Міні і період з другої молитви зухр і до заходу сонця на четвертій молитві Магреб, повинен встигнути зробити "побиття сатани" біля трьох стовпів. Цей ритуал бере свій початок, як і всі ритуали хаджу, з історії родини Ібрагіма (Авраама). Коли Ібрагім, відданий своєму Творцеві, кинувся виконати свій віщий сон пророка - принести в жертву свого улюбленого сина Ісмаїла, по дорозі до місця заклання його намовляв сатана,. У відповідь Пророк Ібрагім кидав каміння в його сторону. Таким чином паломник, повторюючи цю дію, підтверджує свою готовність боротьби із намовляннями сатини. Ритуал ускладнюється кількістю людей, що бажать здійснити ритуал, коли потік з десятків тисяч пілігримів одночасно спрямовуються до місця ритуалу, проходячи на своєму шляху кілька довгих тунелів вирізаних прямо в скелях, всього подолавши при цьому в пішій дорозі туди і назад близько 8-ми кілометрів.

Для організованого переміщення в потоці, кожна делегація позначає себе національним прапором чи плакатом, щоб кожен прочанин міг зорієнтуватися і не відстати від своєї групи. В одному з потоків, коли українські паломники у другий день вирушили здійснювати ритуал джамарата, з подивом виявили що крім них попереду групи йшла інша група з українським прапором. Довго не гадаючи, хто це міг бути, спробували дізнатися особисто у братів, що несли стяг. Виявилося, що це була делегація з Марокко, керівники якої вирішили таким чином відрізнити себе від інших марокканських груп. До речі, це вже друга непередбачена зустріч з братами з цієї країни після ситуації на Арафаті. Як виявилося, в Парижі він познайомився з українцем, який і подарував йому цей прапор, і той пообіцяв що підніме український стяг, коли вони будуть в хаджі, і робитиме дуа за благополуччя і процвітання України. Україна багатьом іноземним любителям спорту стала відома завдяки хорошим іграм Андрія Шевченка і перемогам братів Кличків.

Подолання восьми кілометрів в натовпі для багатьох прочан виявилося непростим випробуванням, але спрямованість до сзыйснення приписаного ритуалу, біль у ногах викликав тільки задоволення від того, що черговий ритуал був виконаний і надію на те, що Всевишній прийме це поклоніння.

Прочани пробудуть в Міні ще пару днів, коли у них крім емоційних, пізнавальних проповідей, звернень до Аллаха і читання Корану, є можливість поспілкуватися і ближче познайомитися з братами з різних регіонів України, а також з різних куточків світу.

Власний кореспондент в Саудівській Аравії.

Матеріали по темі:

Новини:

Українські паломники відвідали Медіну (ФОТО)

Українські паломники в Мецці не витрачають часу дарма

Українські мусульмани люблять чистоту і закликають до неї інших

Мусульмани України прибули до Саудівської Аравії, щоб узяти участь у хаджі

Українські прочани вилетіли до Медіни прямим чартерним рейсом

Українська делегація у складі понад 160 прочан вже готова вирушити до Мекки

Статті:

Введення в хадж для віруючих інших релігій

Хадж в історії

Теги: Іслам в Україні, хадж, паломництво, українці, Мекка.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.