Розпорядження саудівського міністра юстиції про допуск жінок-адвокатів до судів викликало неоднозначну реакцію з боку мусульманських правознавців.
У суботу Мохаммед Аль-Ейсса повідомив журналістам, що його міністерство збирається дозволити жінкам-адвокатам брати участь у розглядах справ, що стосуються сімейних питань, таких як розлучення і опікунство над дітьми. Даний дозвіл буде закріплено в новому законопроекті, який буде опублікований найближчими днями в рамках плану короля Абдулли з розвитку правової системи країни.
«Згідно з новим законом, жінки зможуть брати участь у попередньому розгляді матеріалів, для цього їм буде достатньо пред'явити своє посвідчення особи», - сказав представник міністерства Осама Аль-Мірдас.
В даний час жінки-адвокати займаються своєю практикою або зустрічаючись з клієнтами і передаючи готову справу колегам-чоловікам для представлення в суді, або стаючи офіційним опікуном свого клієнта, що дає їм можливість особисто бути присутніми на засіданні.
Данія Абул-Ола займається адвокатською діяльністю два роки. Вона хоче знати, чи зарахує міністерство юстиції цей період, якщо закон буде прийнято.
«Було б несправедливо починати все з нуля. Хотілося б знати позицію міністерства з цього питання... Між міністерствами освіти і юстиції повинна існувати домовленість, що гарантує роботу жінкам-адвокатам після отримання диплома».
Зараз жінки-випускниці правових факультетів можуть працювати в суді або урядових установах, але не мають права представляти справи в суді, інформує «Іслам для всіх» з посиланням на arabnews.com.
Саме тому Хавазе Саммай не займається юриспруденцією, хоча в неї є відповідна кваліфікація.
«Я шукала роботу майже в усіх адвокатських конторах Джидди, і всі вони відхилили мою кандидатуру, тому що я дівчина і в мене немає майбутнього в цій професії», - каже вона. Тепер у неї з'явилася надія, тому що закон, схоже, буде прийнятий.
Студентки, які вивчають право, також чекають на прийняття закону, який дозволить їм отримати роботу і зробити кар'єру в цій галузі.
«Я рада, що цього питання торкнулися зараз, до нашого випуску. Нам необхідно бути впевненими за нашу майбутню кар'єру на ниві юриспруденції», - говорить студентка коледжу Дар Аль-Хекма.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Іслам дозволяє «змішання статей», стверджує саудівський вчений
Саудівська Аравія виділяє $400 мільярдів на інноваційні проекти
У Саудівській Аравії відкрився сучасний університет
У Саудівській Аравії пройде конкурс краси "Місс моральність"
Саудівська влада охоронятиме не знищені пам'ятники історії Ісламу
До складу кабміну Саудівської Аравії вперше увійшла жінка
В Саудівській Аравії розпочато будівництво найбільшого у світі університету для жінок