Німецькі опозиціонери зажадали визнання офіційного статусу ісламу

1
Представник «зелених»: Визнання послідовників ісламу повноправними членами німецького суспільства покаже мусульманам, що їм раді в Німеччині.
07.10.2010
Оцініть статтю: 
(170 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Представники опозиційних партій у німецькому бундестагу зажадали визнання офіційного статусу мусульманської общини у Німеччині, пише 7 жовтня «Local».

Із закликом утвердити офіційний статус ісламу у країні до влади звернулися Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і Партія зелених. Секретар СДПН із внутрішньої політики Дітер Віфельпютц (Dieter Wiefelspuetz) заявив, що Німеччина повинна «дати ісламу шанс». На його думку, офіційне визнання мусульманської общини стане «важливим сигналом для чотирьох мільйонів мусульман, що проживають у Німеччині».

Зі схожою за змістом заявою виступив і затятий прихильник інтеграції і представник «зелених» Мемет Кіліч (Memet Kilic). На його думку, визнання послідовників ісламу повноправними членами німецького суспільства покаже мусульманам, що «їм раді в Німеччині». Кіліч підкреслив, що правлячим консерваторам необхідно негайно припинити «займатися самолюбування» і зробити нарешті перший крок у правильному напрямку.

Заклик німецьких парламентаріїв прозвучав на тлі скандалу, спровокованого твердженням федерального президента Крістіана Вульфа, який у своїй промові із приводу 20-річчя об'єднання країни заявив, що іслам став такою ж частиною Німеччини, як християнство й іудаїзм. Про свою незгоду з позицією президента заявили ряд представників правлячих у ФРН партій - Християнсько-демократичного (ХДС) і християнсько-соціального союзу (ХСС).

В той же час на підтримку права мусульман офіційно інтегруватися у німецьке суспільство висловився генеральний секретар Єврейської ради Німеччини Штефан Крамер (Stephan Kramer). Він назвав реакцію консерваторів «близькою до істерики» і зауважив, що багатьом політикам слід було б поглянути правді в очі й усвідомити, що іммігранти (зокрема з мусульманських країн) давно стали частиною німецького суспільства. Проте, підкреслив Крамер, деяким проявам мусульманської культури, наприклад, відношенню до жінки, не місце у житті Німеччини.

Нині, нагадує «Local», тільки християни та іудеї мають статус офіційно визнаних законом релігійних общин у Німеччині. При цьому іслам є другою за чисельністю послідовників (від 3,8 до 4,3 мільйонів чоловік) релігією у країні і поступається за цим показником тільки християнству.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Новини

В мечетях Німеччини пройде день відкритих дверей

Німеччина: Рамадан як норма життя

Ангела Меркель: Європейці майже нічого не знають про ісламську цивілізацію

Друга ісламська конференція у Німеччині проходить на тлі критики

Німецький суд: мінарет чудово вписується в міський ландшафт

Тисячі мешканців німецького міста виступили на захист мечеті

Німецькі мусульмани відмовилися від консультацій з урядом ФРН

Статті

Страхи німців перед мусульманським засиллям ірраціональні - Deutsche Welle

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.