Прочани здійснюють завершальні ритуали хаджу

1
Обряд повторює кидання каміння в диявола Ібрагімом. Тричі диявол намагався переконати Ібрагіма не підкорятися наказові Аллаха і не приносити в жертву свого сина Ісмаїла.
19.11.2010
Оцініть статтю: 
(235 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У середу, 17 листопада, в долині Міна, поблизу Мекки, в знак завершення хаджу близько 2,8 мільйона мусульман, одягнених у біле, здійснили обряд кидання каміння в диявола.

Якщо у вівторок паломники кидали каміння у найвищу зі стін, що символізують диявола, Джамарат аль-Акаба, в середу ритуал відбувається біля всіх трьох стовпів.

Кидання каменів продовжиться у четвер, а наступний день стане останнім днем хаджу.

Ритуали з глибоким змістом

«Хвала Аллаху, я виконав один із приписів хаджу», - каже 27-річний сирієць Ібрагім аль-Асаад (Ibrahim al-Asaad), виходячи з комплексу Джамарат.

«Мені здавалося, я дійсно кидаю каміння у шайтана і стверджую, що не буду слідувати за ним», - додає він.

«Я не дозволяю йому наближатися до мене», - каже його співвітчизник Халаф Байуш (Khalaf Bayoush). Він теж кидав каміння у три стіни, що символізують диявола.

Обряд повторює кидання каміння в диявола Ібрагімом. Тричі диявол намагався переконати пророка не підкорятися наказові Аллаха і не приносити в жертву свого сина Ісмаїла.

Увечері паломники повернулися в Міну із Мекки, де у вівторок вони вчинили таваф - семиразовий обхід навколо Кааби, а також саї - семиразове ходіння між двома пагорбами Сафа і Марва.

Останній ритуал відтворює відчайдушні спроби дружини Ібрагіма Хаджар знайти воду для їх сина немовляти Ісмаїла.

За офіційними даними станом на вівторок, в цьому році до Саудівської Аравії прибули 1799601 паломник із-за кордону. Крім них хадж здійснили ще 989798 громадян країни.

При цьому повідомляється, що велика кількість прочан не мали офіційного дозволу, оскільки за даними влади, дозволи були видані лише 200 тисячам громадян Саудівської Аравії та інших країн Перської затоки.

У понеділок, 15 листопада, на який припала кульмінація хаджу, всі прочани зібралися в долині Арафат, де пророк Мухаммед виголосив свою останню проповідь.

За час хаджу не зареєстровано жодного серйозного інциденту. Важливу роль в цьому зіграли зусилля Саудівської влади з розширення інфраструктури та комплексу послуг для паломників.

Для контролю над рухом людей в районі трьох джамратів влада побудувала п'ятирівневу споруду, що дозволяє розділяти натовп на окремі потоки.

Прочани, які поспішають завершити хадж, можуть виїжджати до Мекки в четвер після полудня по закінченню ритуалу кидання каменів, решта залишаться в долині ще на день.

Серед прочан знаходяться і 190 мусульман з України, які відправилися у Мекку трьома групами.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:
Новини

Більше 2 млн паломників здійснили центральний обряд хаджу

7 листопада оголошено початком місяця хаджу

Вже у цьому році паломники в Мецці, здійснюючи обряди Хаджу, зможуть пересуватися в метро (відео)

Мусульманські екологи - за «зелений» хадж

Новий ритуальний одяг захистить паломників від сонячних опіків

Статті

Подих хаджу

Введення в хадж для віруючих інших релігій

Хадж в історії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.