Чи відповідає хіджаб традиції кримських татар?

1
«Я вважаю, що в носінні хіджабу немає нічого поганого. Людина, що досягла істини в ісламі, робить це добровільно», - відзначила Е. Муратова.
09.10.2009
Оцініть статтю: 
(511 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В останні роки у Криму спостерігається тенденція зростання числа жінок, що носять хіджаби. Однак не всі кримські татари вважають, що носіння хіджабу відповідає традиціям і звичаям кримськотатарського народу.

В ісламі хіджабом називають жіночий одяг, що закриває все тіло за винятком обличчя і кистей рук. Однак у сучасному світі під хіджабом звичайно розуміють традиційну ісламську жіночу головну хустку.

Багато кримських татар вважають, що носіння хіджабу не відповідає традиціям і звичаям кримськотатарського народу. Чи так це? На це питання журналістові QHA відповіла кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, директор Кримського інституту миру, автор книги «Іслам у сучасному Криму: індикатори і проблеми процесу відродження» Ельвіра Муратова.

«Я вважаю, що в носінні хіджабу немає нічого поганого. Людина, що досягла істини в ісламі, робить це добровільно. Проблема не полягає у порушенні ким-небудь традицій і звичаїв кримськотатарського народу при носінні хіджабу, проблема - у відсутності альтернативи. Сьогодні наші дизайнери не пропонують одяг для мусульман у національному стилі, ось і носять хіджаб», - відзначила Е. Муратова.

Не вважає сучасний кримський хіджаб поверненням до традицій і кримський історик Ібраїм Абдуллаєв. Він відзначає, що іслам у Криму завжди був більш світським, з європейськими рисами. На півострові жінки ніколи не закривали обличчя і завжди підкреслювали свою жіночність.

«Жінки намагалися одягати на голову або феску, це дівчата, або заміжні – мараму. А сукні підперезували поясом. Цей пояс підкреслював і стрункість жінки і водночас вважався прикрасою. Але такого балахону, як от зараз носять, щоб взагалі приховати жіночу фігуру – у нас такого одягу жінки не носили», – розповів історик.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Хіджаб у Криму – давні традиції чи данина моді?

Універсальний крій світового хіджабу - думка експерта

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.